MISH VIÇI ME PANA DHE KËRPUDHA

Filet Mignon with Mustard and Mushrooms

PERBERESIT:

 

  • 200 gr mish viçi
  • 100 gr kërpudha
  • 1 lugë gjelle gjalpë
  • 100 ml pana
  • kripë
  • vaj ulliri

 

PERGATITJA:

 

  • Merrni mishin e viçit dhe kaloeni në miell. Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin. Hidhini kripë sipas dëshirës.
  • Më pas i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.
  • I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *