GJOKS GJELI DETI ROLE I MBUSHUR ME GESHTENJA!

PERBERESIT

 

  • 15 qepujka
  • 400gr geshtenja te qeruara te pjekura
  • pak trumze te thare
  • 2 thelpinj hudher
  • gjokset e 1 gjeli
  • vaj ulliri
  • 1/4 filxhan leng mishi
  • 2 luge mustarde
  • kripe, piper

 

PERGATITJA:

1. Hapni filetot e gjoksit te gjelit, i rrihni deri sa te arrijne ne 1cm trashesi.
2. Sperkatini filetot me vaj ulliri, kripe, piper dhe ne fund i lyen me mustarde.
Gatuani ne pak leng pule qepen, hudhrat dhe me pas geshtenjat, per 10min.
3. Vendosni brenda mbushjen prej geshtenjave, qepujkave dhe hudhrave.
4. E beni role dhe e lidhni me pe gatimi.
5. Vendoseni ne furre ne temperature 185grade C per 25min.
6. Here pas here i shtoni pak uje ne tave.
7. Sherbejeni me geshtenja, patate ose pak pershesh 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *