Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Gjellë me kungulleshkë dhe patëllxhanNjë ndër gjellat më të shijshme të përgatitura ndonjëher, nga e cila përfitoni maksimalisht nga vitaminat dhe mineralet.

Përgatitja

Përbërësit

  • 300 gram mish viçi të zier
  • 1 supë
  • 2 kungulleshka
  • 2 patëllxhan
  • 1 gjethe dafine
  • kripë, piper të zi, bozilok
  • 1 karrotë
  • 1 qepë
  • 200 gram kërpurdha

Udhëzimet

Zihet mishi, fërgohet qepa, karrota dhe kërpurdhat shtohet edhe mishi i zier dhe kriposen dhe u hidhet piperi. Priten patëllxhanët dhe kungulleshkat dhe shtohen në tigan edhe ato për 5 minuta. Përgatitet supa dhe tek supa shtohen të gjithë përbërësit. Zihen për disa kohë derisa gjella të jetë gati, zihen në temperaturë mesatare. Ju bëftë mirë

Keshilla