Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Doktori na jep "ilaçin" 100 % shërues të kockave në 1 recetë të vetme. Përgatiteni tani këtë supë!

Doktori na jep

Kjo supë do të funksionojë si një ilaç i mrekullueshëm nëse keni dhimbje kockash. Hidhini një sy dhe mos nguroni ta përgatisni... 
Përbërësit:
-1 lugë gjelle vaj kokosi
-1 grusht rrënjë xhenxhefil
-1 lugë kafe me shafran 
-4 gota lëng perimesh pa kripë
- 2 qepë të njoma 
Përgatitja:
Në një tenxhere me pak vaj skuqni qepën e njomë, prerë kubikë. Pas 5 minutash shtoni lëngun e perimeve, xhenxhefilin, shafranin dhe pak kripë. I lini të ziejnë për rreth 20-25 minuta.
Lëreni të ftohet pak, para se ta shërbeni dhe në fund shijojeni! 

Keshilla