Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Horoskopi mujor për muajin nentor 2017

Related image
Horoskopi mujor për muajin nentor 2017
DASHI21. mars – 20. prill
Këtë muaj do kaloni momente te bukura dhe do merrni surpriza te njëpasnjëshme sidomos ne planin sentimental. Nëse jeni ne një lidhje do dini si ta mbani zgjuar zjarrin e pasionit dhe komunikimi nuk do shkëputet për asnjë moment. Beqaret nuk duhet te jene te palogjikshëm dhe tekanjoze sepse kane për te humbur persona me shume vlera. Koha ikën shpejt dhe nuk kthehet me pas. gjendja shëndetësore nuk do jete aq e mire sa mendonit. Mund te keni shqetësime ne disa [pjese intime dhe duhet te merrni shpejt masa. Ne planin financiar duhet te bëni shume kujdes me tendencën megalomane për te shpenzuar sepse gjendja do përkeqësohet sa hap e mbyll sytë. Ne pune mundohuni te jeni sa me diskrete dhe te mos ia thoni askujt projektet apo zgjidhjet qe keni ne mendje.
DEMI21. prill – 21. maj
Këtë muaj duhet t’i merrni gjerat si t’iu vijnë dhe te argëtoheni sa me shume qe te mundeni. Nga ana tjetër do njiheni me persona te rinj te cilët do kenë ndikim te madh tek e ardhmja. Nëse jeni ne një lidhje do ndiheni me te lire dhe me te pavarur se asnjëherë me pare. Nga java e dyte mund te filloni edhe një projekt te përbashkët me partnerin dhe do keni me tepër besim tek ai. beqaret mund te realizojnë takime ne rrethin profesional, te cilat mund t’ua ndryshojnë edhe jetën sentimentale. Shëndeti do jete i shkëlqyer dhe do keni energji te pashterueshme. Kujdes duhet te bëni vetëm me sytë duke shmangur qëndrimin gjate para ekraneve. Financat do kërkojnë pak me shume vëmendje qe te mos bëhen problematike. Ne pune, deri ne datën 7, do i keni te gjitha mundësitë për te përmbyllur disa projekte gjigande. Ne tërësi do jete muaj i begate.
BINJAKET22. maj – 21. qershor
Ky muaj do ju pëlqejë shume pasi do jete i mbushur me dashuri, aventura dhe kreativitet. Do jeni frymëzuar dhe gati për te ndërmarrë edhe aventura te këndshme. te dashuruarit duhet ta shfrytëzojnë ne maksimum javën e pare, pasi pas datës 8 mund te fillojnë grindjet e mosmarrëveshjet. Beqaret do realizojnë disa takime ne ambiente qe as nuk i kishin imagjinuar dhe shume gjera për ta do ndryshojnë. Shëndeti nuk do ketë probleme serioze, por mundohuni te mos qëndroni ne ambiente te mbyllura dhe te mbroheni nga i ftohti. Financat mbajini sa me nen kontroll sepse ne te kundërt situata mund te përkeqësohet ndjeshëm. Ne pune, deri ne datën 5, çdo gjë do ece perfekt dhe do lumturoheni. Me pas situata do ju vështirësohet disi dhe do ju duhet patjetër te bashkëpunoni me disa kolege.
GAFORRJA22. qershor – 22. korrik
Ky do jete një muaj veçanërisht pozitiv për jetën sentimentale dhe atë profesionale. Ne përgjithësi buzëqeshja do jete ajo qe do mbizotërojë. Nëse keni ne një lidhje do afroheni edhe me shume me partnerin dhe do e keni me te lehte te flisni edhe për tema delikate. Javën e dyte mund te merrni edhe vendime te rëndësishme dhe do keni momente romantike. Beqaret do i kenë te gjitha mundësitë këtë muaj për te takuar personat e duhur. Shëndeti do ketë here pas here shqetësime qe nuk duhen neglizhuar aspak. Ne planin financiar mundohuni te jeni sa me te arsyeshëm qe te mundeni sepse po filluan problemet e ardhmja ka për te qene e vështirë. Merkuri dhe Saturni do e favorizojnë tej mase punën. Do jeni plot gjallëri, maturi dhe do keni metoda fantastike për te arritur atje ku dëshironi. Nëse jeni i vetëpunësuar do shkëlqeni edhe me shume.
LUANI23. korrik – 22. gusht
Ky muaj nuk ka për te qene tërësisht i qete për ju. Do keni edhe periudha te tensionuara kur do mërziteni dhe do vuani, por duhet te gjeni kurajën qe te përballoni gjithçka. Te dashuruarit do kenë jave te begata, por edhe problematike. Pas datës 10 do fillojnë mosmarrëveshjet sidomos nga kokëfortësia e te dyve. Beqaret duhet te flasin me miqtë ose familjaret para se te bëjnë çdo zgjedhje pasi mund te lëndohen. Gjendja shëndetësore do ketë shpesh probleme. Stresi mund te sjelle edhe luhatje tensioni, dhimbje koke dhe gjendje te trazuar fizike e morale. Financat për fatin e mire do jene te qëndrueshme. Kryeni shpenzimet e domosdoshme dhe lërini për me vone investimet për gjera qejfi. Ne pune do ju dalin shpesh sfida te vështira. Thuajini ato qe mendoni dhe ne rastet me te vështira kërkoni ndihme.
VIRGJERESHA23. gusht – 23. shtator
Ky do jete muaj vërtet i bukur dhe i mbushur me emocion. Do i merrni gjerat si t’iu vijnë dhe çdo shfrytëzoni çdo sekonde ne maksimum. Te dashuruarit do kalojnë me tepër kohe me partnerin dhe do diskutojnë për gjerat e se shkuarës dhe te se ardhmes. Frymëzimi për te bere edhe surpriza nuk do mungoje nga te dyja palët. Beqaret do e kenë paksa te vështirë ta bëjnë për vete personin qe do pëlqejnë, por nuk duhet te dorëzohen lehte. Shëndet do kaloje edhe periudha delikate, kur mund te keni shqetësime. Mundohuni te mos neglizhoni asgjë, por as ta tepro i me medikamentet. Financat do vijnë duke u përmirësuar jave pas jave, megjithatë mire është te mos luani me lojëra fati pasi do digjeni keq. Ne pune ambienti do jete përgjithësisht i qete. Ju mund te vazhdoni projektin e nisur, por mundet edhe te eksperimentoni me diçka te re.
PESHORJA24. shtator – 23. tetor
Ky muaj do sjelle ndryshime pozitive sidomos ne fushën e financave. Fushat e tjera mund te kenë goxha ulje e ngritje. Nëse jeni ne një lidhje duhet ta mbani sa me afër partnerin sepse çdo lendie pas dore mund te jete e rrezikshme. Dilni, argëtohuni dhe vizitoni vende te veçanta. Beqaret duhet te bëjnë disa investigime për disa persona para se te hedhin hapa. Ne këtë mënyrë do shmangin edhe zhgënjimet. Gjendja shëndetësore do jete e kënaqshme. Po u çlodhet me shume, po praktikuat yoga dhe po bëtë masazhe here pas here do jeni ne forme perfektë. Financat do jene te shkëlqyera kështu qe ne datën 10 ose 13 mund te bëni edhe ndonjë investim te guximshëm. Puna do ju sjelle sadisfaksion, por javën e fundit mund te përballeni edhe me disa sfida delikate.
AKREPI24. tetor – 22. nëntor
Yjet do jene ne favorin tuaj gjate gjithë këtij muaji kështu qe ju do ndiheni mire dhe te lumtur. Nëse jeni ne një lidhje, pas datës 6 çdo gjë do ndryshoje për mire dhe vetëm do buzëqeshni e do vezulloni. Debatet e forta thuajse do mungojnë plotësisht. Beqaret do jene sharmante dhe te parezistueshem. Zemra e tyre do rrahe shume fort atëherë kur ata me pak do e presin. Me shpenzimet bëni sa me shume kujdes. Mundohuni te mendoni për te ardhmen dhe mos shpenzoni pa bere llogari me pare. Shëndeti do jete me delikat për ata qe vuajnë nga probleme kronike, megjithatë me pak me shume përkujdes situata do qetësohet shpejt. Ne pune do merrni disa vendime shume te rëndësishme qe do ua ndryshojnë rrjedhën e gjithçkaje. Jave e fundit do jete me frymëzues dhe me i begate se çdo jave tjetër.
SHIGJETARI23. nëntor – 21. dhjetor
Nëse doni qe ky muaj t’iu ece sa me mire duhet te keni me tepër besim tek vetja. Ne jete mund te duken shume gjera te pamundura, por nëse nuk tenton nuk do ta dish kurrë ne mund t’ia dalësh apo jo. Jeta e te dashuruarve ne shume momente do lere për te dashuruar pasi te dy palët do duan qe gjithçka t’iu ece siç duan ata. Toleroni me tepër dhe keni për ta para sa mire do ju ecin gjerat. Beqaret do i marrin gjerat shtruar dhe nuk do kërkojnë me ngulm një lidhje. Gjithsesi rreth mesit te muajit mund te marrin propozime te jashtëzakonshme. Shëndeti nuk do jete problematik aspak dhe do keni mjaft energji. Financat nuk do jene te shkëlqyera, megjithatë mund te themi se do jene te kënaqshme për te përmbyllur nevojat. Ne pune do keni realiste dhe do i merrni gjerat shume shtruar. Do ecin përpara me planet.
BRICJAPI22. dhjetor – 20. janar
Gjate këtij muaji do ndodhin ndryshime shume te mëdha ne jetën tuaj ne çift te cilat do ju bëjnë te reflektoni. E gjithë jeta do ju kaloje para syve dhe do i kuptoni edhe disa gabime qe keni bere. Për te dashuruarit do zhduken te gjitha dyshimet dhe mosmarrëveshjet dhe dielli do ndriçoje pafund. Beqaret do preferojnë te kenë njohje sa për t’u argëtuar dhe nuk do preferojnë te fillojnë lidhje serioze. Dëshirat do ju plotësohen me shpejt nga sa mendonin. Shëndeti ne shume raste do ketë shqetësime te vogla, por nuk duhet ta lëshoni veten. Fatmirësisht do jene gjera jo serioze dhe kalimtare. Shpenzimet kane për te pasur tronditje te mëdha. Ne disa momente mund te gjendeni edhe ne vështirësi. Java e dyte dhe e trete do kërkojnë me shume vëmendje ne pune. Mos i besoni askujt dhe reflektoni gjate para se te merrni vendime.
UJORI21. janar – 19. shkurt
Jeta juaj këtë muaj do marre një tjetër rrjedhe. Do fokusoheni edhe me shume tek jeta profesionale dhe ne disa momente mund te lini çdo gjë tjetër pas dore. Ju qe keni një lidhje mundohuni qe për çdo mungese te flisni hapur me partnerin ne mënyrë qe te mos keni keqkuptime. Ne sa me shume momente bëni surpriza qe do ua shtojnë rrahjet e zemrës. Beqaret nuk do e kenë mendjen aspak te joshin ndonjë person, por çdo gjë do ju ndodhe si me magji. Shëndeti mund te ketë shqetësime te vogla. Kujdesuni me shume për imunitetin e për lëkurën. Financat dy javët e para nuk do jene ne gjendjen me te mire te mundshme, por me pas çdo gjë do normalizohet e madhe mund te ketë edhe përmirësime. Puna do ece me ritme shume te shpejta dhe te gjithë do mahniten nga performancat qe do keni.
PESHQIT20. shkurt – 20. mars
Gjate këtij muaji do ju duket shpesh sikur nuk jeni ne rrugën e duhur e sikur keni gabuar. Mundohuni te jeni me te qete për gjithçka dhe te mos nxitoheni. Nëse jeni ne një lidhje ka mundësi te ndiheni jashtëzakonisht mire dhe me te dashuruar se asnjëherë. Ndjenjat do i shprehni pafundësisht dhe me mënyra nga me te veçantat. Beqaret duhet t’i bëjnë sytë katër kur te shkojnë neper festa sepse atje kane për te njohur personat e përshtatshëm. Shëndeti për fat te mire nuk do ketë shqetësime serioze, përveç ndonjë dhimbje koke, barku apo shpine, por pa pasoja. Buxheti ne shume momente do jete i trazuar. Duhet te mos shpenzoni asnjëherë pa bere llogari sepse papritur mund te gjendeni me xhepat bosh. Ne pune do jeni me te pavarura dhe do arrini te realizoni një projekt shume interesant qe do iu hape dyert me tepër.

Keshilla