Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Byrek Lule


Byrek Lule

Përbërësit:

300 gr mjell,
Kripe,
1 luge vaj,
Uje te vaket sa te marre mielli.


Pergatitja:

Mbushjen mund te perdorni: Spinaq me djathe , ose presh . Sipas deshires , Vete mbushja duhet te jeta pa leng fare brenda.
Hapim nje hapsire ne miell, shtojme kripen, vajin , ujin pak nga pak sa te na behet brumi elastik. E leme te qendroje brumi per pak minuta .ndajme brumi ne dy pjese, nga cdo pjese e ndajeme ne 6 kulec te vegjel sa nje veze, kulecet i hapim pete te vogla , i lyejme me gjalpe , i renditim siper njeres tjetres dhe hapim nje pete te trashe 1 cm. Ne te njejten menyre bejme dhe me pjesen tjeter te brumit.
Vendosim peten ne tepsi te ceket , shtojme mbushjen , vendosim dhe peten e dyte , me ndihmen e tasi te vogel bejme formen e mezit . Duke peshuar pak siper me duar, mbyllim anet me bishtin e thikes , dhe presim anembane ne feta , me pas i kethejme me radhe me nje kra . Lyjme mezin me te verdhen e vezes dhe pjekim ne 200 gr C sa te skuqet.

Keshilla