Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Si të humbni 9 kg në 3 muaj vetëm duke përdorur këtë recetë për mëngjesMëngjesi është një nga vaktet më të rëndësishme që askush nuk duhet ta anashkalojë. Ai ju mbush me energji në mënyrë që të kryeni të gjitha aktivitetet tuaja gjatë ditës.
Përzgjedhja e produkteve ushqimore për këtë vakt ka shumë rëndësi.

Tërshëra është perfekte për të humbur peshë. E kombinuar me mjaltë, banane, fara liri (ose chia) dhe disa përbërës të tjerë, ajo krijon një ndjesi ngopjeje dhe ju bën të harroni ngrënien gjatë ditës. Ka një recete që ja vlen ta provoni sepse do t’ju ndihmojë shumë në përmirsimin e shëndetit. Përshpejton ndjeshëm metabolizmin duke nxitur kështu humbjen e peshës. Për më tepër, në 3 muaj do të peshoni rreth 9 kg më pak.
Përbërësit:
1/3 filxhan çaji tërshërë, 1/2 lugë gjelle liri, 3/4 lugë gjelle kakao pa ëmbëlsues, ¼ lugë kafeje proteina pluhur, ½ banane, 1 lugë gjelle mjaltë, 1 lugë gjelle kos, 1/3 filxhan çaji qumësht bajameje
Udhëzime:
Ju duhet të hidhni të gjithë përbërësi në një enë të vogël. Përziejini mirë që t’i kombinoni plotësisht.
Mbulojini, vendoseni përzierjen në frigorifer dhe lëreni përgjatë gjithë natës. Të nesërmen konsumojeni me stomakun bosh. Mund t’i shtoni edhe pak qumësht bajameje sipas dëshirës, para se ta përdorni.

Keshilla