Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

"Si ta quaj kete dasuri" Khushi frikesohet se Arnav deshiron ta helmoje.... ja cfare do te ndiqni neser.Garima shkon ne dhomë të çoj rrobat e Arnavit.Arnav habitet kur sheh çantën të grisur. Ai pyet se çfarë ka ndodhur por Garima i thote qe mund ta kene bërë minjtë.Shami kishte lënë takim me disa bankierë qe te ankohet pse ia kanë anuluar kartën e kreditit.Aty vjen Anxhali dhe pyet,por Shami ben cmos qe ajo mos te mar vesh gje dhe ai te mos poshterohet.Halla i jep helmin e minjeve Arnavit gjithashtu ajo i tregon se sa i rrezikshëm është ai per njerezit. Ajo i tregon nje histori se çfarë i ka ndodhur një te afermi te saj Arnav e dëgjon me kënaqësi. Kushi e dëgjon ajo frikësohet sepse mendon se Arnav do ta helmoj.Kushi imagjinon sikur është jashtë shtëpisë dhe Arnav i kërkon te mbyll sytë se do ti jap dicka. Kushi hap sytë dhe shikon nje pal gersher te medha afer saj ajo mendon se ai do e vrasë.Arnav i kërkon Kushit ta marr ajo helmin e minjeve pasi ai nuk di çfarë te bej,Kushi nuk pranon.Pajal përgatit Akashin per ne pune.Babli i ben disa dokumente te rendesishme me dyll.Akash akuzon Pajalin dhe i thote qe heren tjeter te kete kujdes.Kushi shkon ne tavoline halla i ofron caj por Arnav e ndërron me çajin e tij pasi ai ishte me sheqer.Kushi e mer ne dore duke u dridhur sepse mendon se Arnav ka hedhur helm.Ajo del jashte dhe e derdh çajin.Anxhali tregon se si do i mar mobiljet e shtëpisë por Shami nuk do te largohet qe aty.Kushi shikon serisht televizorin me gazetarin e çmendur.Shami ben plane qe mos te ikin nga shtëpia.Ai i prish njeren këpucë Anxhalis.Anxhali rrëshqet tek shkalla por Shami e kap.Ai e gjen pretekstin qe te mos ikin nga shtëpia dhe i thote se ajo nuk mund te kujdeset per vete.Kushi ndodhet në dhomën aty vjen Arnavi me nje thike ne dorë ajo trembet dhe bërtet iken.Arnav e ka mar thikën per mollen.Kushi është duke ecur ajo mendon se si Arnav do qe ta vrasë.Por ajo shikon Arnavin me nje litar si lak ne dor dhe trembet.Arnavit ia kërkon halla qe te hap rrobat qe te thahen.Arnav shkon ne dhomë me nje kacavid ne dore Kushi prap trembet.Kushi shikon televizorin prap ku gazetari flet vetëm budalliqe.Kushi qan me te madhe si fëmijë.Akash dhe Pajal i kane marre nje dhurate Manorames nje telefon,Babli i thote ta fshehin qe te vazhdoje me planet ti fus ne sherr Akashin dhe Pajalin.Garima i jep nje gote me qumësht Arnavit tia çoj Kushit por ajo e refuzon sepse mendon se ai ka hedhur helm brenda.Ata flen.Kushi shikon ne enderr sikur Arnav po e mbyt me jastëk.Arnav e zgjon dhe i thote qe eshte vec nje enderr.Kushi vendos te vetvritet ajo u le nga nje dhurate dhe nga nje leter gjithe te dashurve te saj. Manorama vjen ne dhomë Pajali shkon te mar telefonin por i bie nga dora dhe thyhet.Manorama i thote qe e beri qëllimisht.Kushi mer Pajalin ne telefon qe te ndahet me te ajo i thote qe duhet ta bej ate gje por mos ta pyes se çfarë.Me vone Kushi mbyll telefonin

Keshilla