Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

SI TA QUAJ KETE DASHURI / Nje grua e moshuar vjen brenda ne familjen Ja cfare do te ndodhe neser

Image may contain: 7 people

Neser do te ndiqni pjesën 240-241.
Nje grua e moshuar vjen brenda ne familjen Gupta dhe kërkon per Kushin dhe Arnavin.Arnav del nga dhoma dhe shikon shumë njerëz qe presin ne radhe me disa pajisje elektroshtëpiake per ti rregulluar ai.Arnav refuzon por Kushi i kërkon atij te rregulloj gjithçka.Ai i thote se neser do te kthehet ne shtepine e tij.Kushi thote se nuk ka asnjë mundësi,por te pajtohet.Arnav ulet dhe me kujdes rregullon gjithçka.Halla dhe Garima po mësojnë gjuhën angleze ne nje liber por e kanë shumë te veshtire.Ato dëgjojnë zhurmë dhe dalin jashtë.Halla shikon Arnavin qe po rregullon pajisjet dhe nuk është e kënaqur.Ajo u thote te gjitheve te ikin dhe qorton Kushin per kete gje.Arnav merr nje telefonate ai flet dhe halla i kthen përgjigje.Arnav i shpjegon hallës se ai po flet ne telefon dhe se ka nje pajisje pa duar por qe e vendos ne vesh.Arnav është duke ecur,ai rrëshqet dhe bëhet pis.Halla e ndihmon dhe i thote te qendroj aty sa ti therras Kushit.Kushi vjen aty dhe qesh,ajo mer zorren e ujit dhe lan Arnavin.Arnav e vështron Kushin qe po qesh ndersa e njom.Ai largohet qe aty.Manorama është duke fjetur ajo shikon enderr sikur fiken dhe ndizen dritat.Ajo sheh nje person te veshur me te bardha,ajo i kërkon te kthehet por shikon se është Pajal dhe bertet.Ajo del para pasqyrës dhe trembet me shume nga vetja e saj sepse ne fytyre ka vendosur maskë te bardhe😂😂.Mahendra vjen dhe e qeteson.Garima flet me Pajalin ajo i tregon rreth Kushit dhe Arnavit.Nena e Pretikes është e brengosur Garima dhe halla e ngushellojn ate duke thënë se gjithçka do te shkoj mirë.Kushi i thote Pretikes se do te jet dita me e bukur e jetës se saj.Halla mundohet të ngrejë frigoriferin me pijet freskuese por Arnav e ndihmon.Vajzat e tjera e pyesin Kushin se i kujtohet dasma e saj menjehere Kushit i iken buzëqeshja.Arnav është aty dhe e dëgjon.Vajzat i kerkojn Kushit tu tregoje per dasmen e saj.Ajo kujton martesen e saj.Ajo u tregon per veshjen e saj se sa mire dukej.Kushi, ne ate moment shikon qe Arnav është aty dhe i mbushen sytë me lot. Vajzat i thone se do te deshironi qe ta kishin pare se sa e bukur ishte bërë.Ata shikojnë njëri tjetrin.Arnav largohet per ne dhomë ai kujton i tronditur sesi e detyroj Kushin te martohej me te Ne ate moment vjen halla dhe i jep nje dosje Arnavit.Arnav kujton se kishte nje tjeter dosje por e ka humbur.Ai e kërkon ate dhe i kap syri nje leter qe mbështjellë dhurata ai e mer dhe lexon pusullen qe ishte siper saj.Ajo ishte nje dhurate per Kushin nga Shami.Arnav zemerohet.Ne shtepine Gupta vjen familja e dhëndrit.Familja e dhëndrit fillon te shaj dekorimet e dasmes Kushi mundohet ti ndaloj.Kushi shkon te kerkoj ndihme Arnavit por ai i zemëruar i kërkon te largohet ajo i kërkon arsyen.Aty vjen Garima qe i thote Kushit te kujdeset per mysafirët.Ndersa Arnavi refuzon te bashkohet me mysafirët.Nusja kalon kritika se si është rregulluar nga prindërit e dhëndrit.Kushi përpiqet te lehtesoj atmosferen por me kot.Ajo shkon ne kuzhine te gatuaj aty vjen halla dhe e pyet per Arnavin nese do te dal,por Kushi i thote se ka shumë punë.Mami i Pretikes i kërkon hallës te shkojn te marin dhurata ato shkojne ne dhomen e Kushit ku ndodhet Arnavi.Aty vjen mamaja e dhëndrit dhe i kritikon ashpër per dhuratat ajo tallet me to.Arnav i dëgjon ne heshtje.Arnav shikon përmes vrimes se çelësit te shikoj dhendrrin.Arnav mer ne telefon Amanin ti jap te dhena mbi puntorin qe martohet.Prindërve te dhëndrit u shërbehet akullore.Ata fillojnë nga ofendimet duke thënë se ata i marin ushqimet te lira.Arnav mer telefonaten dhe Aman i thote qe eshte punonjësi i tyre menjehere Arnav i thote ta pushoj nga puna.Dhëndri Ankur mer nje telefonate ku i thone qe eshte i pushuar nga puna,ai tronditet.Arnav shkon tek ai dhe i thote qe nuk i pelqejne personat qe nuk kan aftësi,guxim dhe besim qe nuk respekton gruan dhe familjen e saj.
LIKE FANSA PER KETE SUPER PJESE👍🙂

Keshilla