Si Ta Quaj kete Dashuri" Kushi i thote Arnavit se kompania e tij do te kishte falimentuar po të mos Ja Cfare Do te Ndodhe Neser

Image may contain: 5 people, people standing

Neser do te ndiqni pjesën 220-221.
Kushi i thote Arnavit se kompania e tij do te kishte falimentuar po të mos ishte ajo.Ajo i thote atij ti kërkojë falje dhe ta falenderoj ate,por Arnav mërzitet dhe del nga makina.Ajo mendon se ai shkoj ti mar dhurat asaj,por pastaj thote mos enderro Kushi.Nje polic troket në deren e makines,dhe i thote dua lejen pasi makina eshte parkuar keq dhe ai ku kishte ndaluar nuk ishte nje vend parkimi. Arnav vjen dhe Kushi i thote te tregoj të vërtetën,por ai refuzon ta ndihmojë.Arnav me pas i tregon te vërtetën policit.Ata hipin në makinë dhe ikin.Mjeku i thote Arnavit ta mbrojë veten pasi nuk është mirë te mar ilaçe sepse ndikojnë në nivelin e sheqerit.Kushi ndihet fajtore.Pajal i thote Kushit te shkoj te pyes Garimen per nje zgjidhje.Manorama praktikon fjalimin e saj ne anglisht,Pajal e ndihmon,ajo i thote qe ajo e ka bere me qëllim që të gjithe ta dinë sa e dobët është në anglisht.Kushi përgatit nje caj por ai spranon ta pij,gjyshja e kërcënon duke i thënë se do i thoj Anxhalis dhe ajo gjithashtu do te anuloj takimin me doktorin,ai e pi.Arnav është duke punuar atij i vjen zëri si me magji.Kushi e pyet nëse mund te flas por ai i thote jo.Arnavi i tregon Kushit pelhurat menjehere ajo kupton se duhet ta pastroj dhomën.Shami shkon tek dhoma e Arnavit dhe shikon dosjen,ai gjen çelësat dhe shkon te hap dollapin,aty vjen Pajali,ai fshihet pas perdes.Ajo e gjen Arnavin ne kopsht,ajo i jep çajin dhe i thote ta pijë para se te ftohet.Arnav është i zene me bimet,ai dëgjon qe dikush bllokon deren por e injoron ate .Dikush mer thikën dhe i afrohet atij.Eshte Kushi dhe thote se duhet te shoh nëse Arnav flet.Te gjithe vijnë aty dhe po shikojnë.Kushi bëhet gati per ta goditur Arnav bërtet dhe i thote mos je çmendur.Kushi gëzohet.Arnav thote qe ka 3ore qe i ka ardhur zeri.Kushi i thote se pse i genjeu.Te gjithe te tjeret largohen.Arnav e kap i zemëruar Kushin dhe i thote asaj se nuk dëshiron te mar kredi për zërin e tij.Kushi i thote pse?Arnav përpiqet ta injorojë,por gjyshja është ende duke i vëzhguar.Gjyshja i thote Kushit se do te shkojne tek festa.Arnav përpiqet te largohet por gjyshja e detyron te qendroj.Sham hyn përsëri ne dhomën e Arnavit por kët her nuk mund ti gjej çelësat.Kushi ka harruar kostumin e gjyshes,ajo thërret nje rrobaqepës.Arnav ende diskuton me Anxhalin per te ikur.Shfaqja fillon.Kushi dhe Manorama thonë se kenga Chikni Chameli është kenga e tyre.Arnav shikon Kushin,vallëzimin nen melodinë e këngës.Pajal shqetësohet per Kushin nese ajo është e gatshme apo jo ajo niset per ta takuar.Nje vajze qe thote jam vajza e Vena ndalon Pajalin dhe i thote asaj te vije se bashku me te.Ne dhomën e veshjes kushi ka veshur veshjen e saj,gjyshja është e shqetësuar se si te veshësh nje kostum mashkullor.Arnav vjen aty dhe gjyshes i vjen nje ide.Gjyshja tregon historinë tragjike të dashurisë se Hej Ranjhes per ta ber ate te kuptoj rolin e saj.Gjyshja dergon Kushin ne skene.Gjyshja mendon per Arnavin qe te bej rolin e Ranjhas.Ne hyrjen e skenes Kushi pyetet se ku është Ranjha.
Powered by Blogger.