SI TA QUAJ KETE DASHURI / Kushi është ne skene dhe është e tensionuar.Kushi ecen ne skene dhe te gjithe e pyesin /Ja Cdo te Ndodhe te Henen

Fotografia e Si ta quaj kete dashuri? - Tv Klan
Te henen do te ndiqni pjesën 222-223 super pjesë😍.Kushi është ne skene dhe është e tensionuar.Kushi ecen ne skene dhe te gjithe e pyesin per gjyshen se pse nuk ka ardhur akoma.Gjyshja i thote Arnavit ta vesh ai kostumin si Ranjha pasi është kostum per burra jo per gra.Te gjithe i thonë Kushit se duhet te filloje.Kushi përpiqet te improvizoj vetem por te gjithe tallen me të dhe e pyesin se ku është Ranjha.Gjyshja ende përpiqet te bind Arnavin por ai zemerohet me keq dhe i mer çelësat e makines gjyshes.Gjithashtu kushi ende përpiqet te rregulloj situatën por me kot njerëzit vazhdojnë talljet.Vetëm atëherë,Arnav vesh kostumin e Ranjhes dhe shkon drejt Kushit,ajo habitet kur e shikon.Shami zemerohet(pune e madhe😂😂).Arnav i thote Kushit se duhet te bej dicka pasi ai nuk di asgjë se çfarë do bej apo do te thote.Kushi fillon te recitoj disa skena romantike.Pastaj ajo i peshperit atij ne vesh se çfar duhet te bej.Arnav shkon dhe Kushi përsëri fillon duke recituar disa rreshta te tregtimit të dashurisë se Heer me Ranjhen dhe si po martohen:ajo duket shumë e lumtur.Arnav e sheh Kushin dhe preket kur Kushi luan nje Heer te goditur nga dashuria.Kushi ha embelsiren e martesës.Kushi shkon mbrapa dhe Arnav e pyet kur mendon se do te vije.Kushi i thote pas pak ku do te jete momentin me i mire dhe me i keqi i jetës se tij(Ranjha),pasi ajo do te vdes(Heer).Arnav tronditet nga kjo deklaratë.Kushi kthehet ne skene dhe vdes.Tani është radha e Arnavit te vije ne skene,qe do te luaj Ranjhen zemerthyer dhe shikimin nga Heer e vdekur..😍Ai i thote asaj te kthehet se nuk jeton dot pa te,ai i thote se nuk egziston asgjë, pa Heer nuk ka Ranjha.Jeta e tij është e pakuptimtë,ndoshta ka nje bot tjetër ku ata nuk do te ndahen kurrë.Ai merr embelsiren nga dora e Heerit dhe e ha.Ai thote se çfarë do gabimi qe beri apo tha tani nuk kanë me rëndësi.Vetëm nje gje ka rëndësi qe ai........por ai vdes para se te përfundoj çfarë ka per te thene.Kushi hap sytë dhe është e prekur nga performanca e Arnavit.Kushi pyet Arnavin per ate qe ai ishte duke thënë ne skene por ai spërgjigjet.Kjo ishte një plan i gjyshes dhe anxhalis per te luajtur bashk Arnav dhe Kushi.Arnav ndodhet ne dhomën e gjelbërt aty vjen Kushi.Ajo e pyet per ate qe ai tha ne skene por ai i thote qe ishte roli i Ranjhes.Kushi i thote qe ishte Arnav Sing Raizada por Arnav është i bindur se gjithe kete e beri per familjen e tij.Kushi mërzitet me këtë pergjigje.Ne shfaqje përformojn disa te tjere,pastaj vjen radha e Manorames dhe Pajalit.Manorama shkon ne skene dhe fillon punën e saj,kurse Pajal është si e humbur.Manorama tërheq Pajalin por ajo nuk flet asnje fjale.Auditori gëzohet.Manorama shtyn Pajalin qypin qe mbante prishet Manorama bie brenda.Mbaron shfaqja Manorama është e zemëruar ajo nuk pranon asnje shfajsim nga Pajali.Pajali i tregon arsyet e saj Kushit,ajo i thote se një grua kishte nje kërkesë per te,qe Pajal te humbiste konkurrencën pasi ata kanë nevojë per para.Ajo i tregon qe nena e saj humbi punën.Organizatori thote qe Kushi dhe Arnav fituan çmimin.Kushi thote qe burri i saj ishte nje zvendesim i fundit,është mashtrim tha ajo.Arnav zemerohet sepse ai nuk ka pranuar kurr te humbas.Gjyshja e pyet se përse e beri ket por ajo i thote qe kete beri është me e saktë.Kushi nuk i tregon arsyen e vërtetë Arnavit.Ata grinden.Arnav ikën duke e shtyrë Kushin.Veshja e kushit kapet ne disa rruaza,anxhali e ndihmon.Anxhali kerkon ilaçet Kushi i thote do te shkoj ti mar une ne farmacin me te afert aty vjen Shami,anxhali i kërkon te ven se bashku .Kushi mundohet te dale nga situata,por si përfundim shkojn bashk.Ne farmaci kujtojn se jan çift.Kushi u thote jo.Sham fillon ta ngacmoje Kushin.Ajo ikën Shami buzqesh.
LIKE FANSA SUPER PJESË TE HENEN.NE INFORMOJME TE PARET QENDRONI ME NE🙂
Powered by Blogger.