"Si ta quaj kete dashuri" Khushi shkon tek zyra e Arnavit.. ja cfare ndodh neser.


Ne dhomën e Kushit dhe Arnavit bie zjarr.Kushi trembet ajo bërtet.Arnav mer uje tek pishina dhe arrin ta fik zjarrin.Ata len dritaren hapur dhe mushkonjat futen brenda.Arnav bërtet per mushkonjat,Kushi ndez dicka kunder mushkonjave.Shtrati i tyre është i lagur,ata zihen kush do flej tek karrigia.Si përfundim bien dakort te flen bashk.Arnav ne gjume kap Kushin sepse ajo po fle keq ai e tërheq nga vetja.Arnav ngrihet ne mengjes dhe shikon Kushin.Ajo hap sytë ata ndajnë nje cast romantike.Kushi ben te iki por manglasutra i ka ngecur tek këmisha e Arnavit.Arnav e ndihmon ate ai mundohet te flas por i ka ikur zeri nga ilaci i mushkonjave.Anxhali vjen aty dhe shikon qe Arnav nuk flet.Anxhali gjithashtu shikon ilaçin kunder mushkanjave.Ajo i thote Kushit se Arnav ka alergji nga ai.Ata ulen ne mengjes per te ngrënë.Arnav flet por asnjë se kupton pervec Kushit te gjithe habiten se sa mirë e kupton Kushi Arnavin.Akash i thote qe ka mbledhje me rëndësi dhe te mar Kushin si përkthyese ajo pranon por ai nuk do.Si përfundim ikin te dy ne zyre.Kushi dëgjon dy vëllezërit SETHI me te cilët do bej ortakeri Arnavin se si do e vjedhin.Ata ven ne zyre Kushi thote fjale nga vetja e saj jo fjalet qe thote Arnav.Ai nxehet me te.Akash zgenjehet nga Kushi se i prishen takimin.Duke ikur vëllezërit Arnav dhe Akash mundohen tu kerkojn falje,por aty vjen policia dhe u thotë atyre qe vëllezërit jane te kerkuar nga policia.Ata kanë ber nje sere vjedhjesh dhe mashtrimesh.Akash e falenderon Kushin,gjithashtu dhe Arnav.Pajal pergatitet per konkursin e veshjeve,gjyshja i thote se ajo ngjan si nje kukull barbie.
Powered by Blogger.