"Si ta quaj kete dashuri" ja cfare ndodh neser (permbledhja e sakte).....  • Manorama zbret posht,por kur sheh qe ushqimi esht djegur tallet me Pajalin.Nderkoh Kushi shkon ne dhomen e Arnavit dhe e pyet se kur te kam lenduar,por Arnav nuk i pergjigjet.Te dy degjojn britmat e Manorames dhe Kushi zbret poshte.Kushi merr persiper te gjith fajin dhe perpiqet ti shpegoje Manorames,por ajo insiston se fajin e kan te dy motrat Gupta.Pajal qan,ndersa Gjyshja mundohet t'i shpjegoje por Manorama nuk e degjon.Akash nxehet dhe shperthen.Te gjith habiten.Ai thote qe Pajal qe ne mengjes perpiqet te beje cdo gje per te kenaqur Manoramen,por ajo nuk e vlereson.Manorama largohet.Kushi shkon serish ne dhomen e Arnavit dhe i thote qe do ike.Arnav i kujton kontraten qe beren duke i thene qe per 6 muaj nuk do te largohesh nga ketu.Kushi thote qe do prishe martesen dhe perpiqet te largohet por Arnav e ndalon dhe i thote qe " nuk ke guximin ta besh".Kushi i thote " do ta shohim nese kam guximin apo jo ".Diten tjeter ne mengjes Arnav zgjohet dhe habitet kur nuk sheh Kushin prane tij.Nderkoh Kushi esht ne kuzhine dhe i thote Gjyshes dhe Anxhalis qe Arnav e la te shkoje ne shtepin e saj.Gjyshja therret Arnavin per ta pyetur por Kushi friksohet dhe i thote se Arnav do u pergjigjet pasi ajo te largohet.Sham ofrohet qe ta çoje deri ne shtepi por Kushi refuzon.Anxhali insiston dhe Kushi me ne fund pranon.Sham ne makine,i thote Kushit qe do jet prane saj per ta mbrojtur nga Arnavi dhe fillon duke folur.Kushi i kerkon te ndaloje makinen.Sham ndalon makinen dhe Kushi largohet me nje triçikel.Arnav pyet sherbetorin per Kushin dhe Gjyshja bashke me Anxhalin e pyesin perse i tha Kushit ta largohet.Arnav nxehet kur merr vesh qe Kushi ka ikur.Ai genjen duke thene qe e dergoi Kushin ne shtepine Gupta per tu sqaruar keqkuptimet me familjen e saj.Kushi arrin ne shtepine e saj dhe e lumtur hyn brenda duke thene se tani Arnavi do u pergjigjet per tebgjitha pyetjet qe kan.Halla dhe Garima e shohin te habitura.Arnav arrin ne shtepine Gupta dhe Kushi hap deren.Halla dhe Garima e mirepresin dhe i thone qe Kushi na tregoi se do na pergjigjesh ne te gjitha pyetjet.Arnav sheh me inat Kushin duke kuptuar se cfar po thur ajo.Ai i kerkon Kushit qe te kthehet dhe fillojn te zihen.Arnav largohet duke i thene qe do shkoje ne zyren e tij.Kushi vendos te shkoje te flase me Akashin ne zyren e Raizadave.Kushi shkon atje por garda nuk e lejon te futet brenda.Arnav i thote qe tani qe prishe martesen nuk mund te futesh ne zyre dhe zihen.Kushi para se te largohet merr nje kovë me uje dhe ia hedh Arnavit. Arnav nxehet.Kushi esht gati te ike por Arnav e therret.Kushi kthehet dhe Arnav gjithashtu i hedh asaj nje kovë me uje💦😂.Arnav i thote qe nese nuk kthehesh per dy ore ne shtepine Raizada atehere martesa e Pajalit do te prishet.
Powered by Blogger.