"Si ta Quaj kete Dashuri?" Episodi 300 Kushi dhe arnav ja dalin te shpetojn...



Kushi dhe arnav ja dalin te shpetojn nga sham  i cili i pat rrembyr e kthehen ne shtepi . Aty ato perballem me te gjith familjes dhe sham i cili sillet sikur ska ndodhur gje. Familja i kerkon kushit dhe arnavit ti shpjegojn pse ndodhen ne kete gjendje  . Ato fillojn te shpjegojn ate qe ka ndodhur  dhe asnjeri sarrin ti besoj vesheve nga ato qe thuhen per shamin sidomos anxhelin.  Sham mohon gjithcka duke ja ven fajin te gjith kushit.  Nderkoh arnav esht duke e degjuar.  Ne keto momentet kur sham fajson kushin nderhyn pajali qe tregon gjithcka qe din per shamin si dhe sakrificen e kushit qe ndenji e heshtur kur morì vesh qe sham ishte martuar me anxhelin.  Ajo gjithashtu pohon se kushi e beri per hir te anxhelis sepse ajo e don shum burrin e saj . Por sham vazhdon me akuzat e tij gje qe arnavin e acaron shum sepse ai tani e ka kuptuar qe kushi e don dhe asnjeher se ka genjyer.  Kshuqe cdo gje qe thot sham per te esht e kot. Ai e kap ate nga krahet dhe e nxjerr jasht e perze nga shpija duke ditur dhe qe motra e tij do te shkaterohet.   Ktu dhe mardhenia e pajalit dhe akash ftohet pak sepse ai thot qe pse sja ka then kto me perpara edhe kur ai ja ka ber kete pytje pjal e ka mohuar.  Ndersa mardhenia e kushit dhe arnavit esht me è bukur sepse te dy Kan kuptuar qe sjetojn dot pa njeri tjetrin  . Ato do te kalojn shum momente te bukura edhe pse kontrata e tyre perfundon e kushi kthehet  tek prinderit . Por arnav qe tani sjeton dot pa kushin e viziton ate cdo dit dhe kalojn caste shum te bukura bashk edhe pse zenkat nuk i lejn ndonjeher.






Tani qe kushi ndodhet ne shtepin e saj sepse kontrata ka mbaruar ajo perballet cdo dit me arnavin qe e viziton.  Ai vjen nje dit ta vizitoj dhe ajo ka nje leter ne dor arnav ja mer dhe e detyron kte te fundit tja mar po qe e zonja  . Kushi mundohet tja mar po arnav ben gjithcka qe kushi ti vij sa me afer.  Ai i afrohet kushit qe ta puth ndersa ajo e shikon.  Ne momenti qe arnav esht sa me afer kushit e ka humbur ne shikimin e kushit ajo perfiton dhe ja mer letren arnavit.  Ajo kujton se  è mbylli me kaq po per arnavin jo i cili afrohet dhe e puth ne faqe  . E ndersa kushi mbetet e hutur nga puthja e arnav . Pasi arnav iken kushi prek faqen dhe buzeqesh me embelsi nga puthja qe i dha i dashuri i saj i zemres

Arnav vjen ne shtepin e kushit por ajo se lejon te futet brenda.  Arnav inatoset  dhe e mer kushin ne krah per ta futur brenda. Ato  futen brenda por arnav rreshket dhe perfundojn te dy bashk ne dysheme.  Ato humbin nen shikimet e tyre te embela deri sa shfaqet halla dhe garima.  Kushi ngrihet shpejt dhe i kerkon arnavit te ngrihet.  Ai ngrihet po sheh qe esht vrar ne kurriz kete e ven re  dhe halla me garimen pasi shohin arnavin qe mban shpinen me dor.   Ato i thojn qe te shtrihet te dhoma e kushit qe te pushoj pak e kushi ti bej nje mesazh me vaj qe te behet me mir. Kushi mbetet e shtangur e sdi cte thot.  Ndersa arnav sheh kushin dhe kupton qe ajo sdon dhe thot qe sesht nevoja. Nderkoh dhe kushi duke buzeqeshur pohon qe esht mir e tani ai do iki se ka  pun.  Por halla dhe garima ngulin kembe kshuqe kushi detyrohet te pranoj gjith inat e arnav qe e shikon duke buzeqeshur.  Arnav shkon ne dhome bashk me kushin ai fillon te heq kemishen dhe i kerkon ta ndimoj kushi pasi  smundet dot vet nga dhimbjet.  Kushi heziton por e ndimon.  Kushi fillon te flas dhe arnav merzitet.  Ai e kap nga krahu dhe e afron afer vetes gati ta puth.  Por i prek vetem hunden dhe qesh  . Nderkoh ai kthehet ta mesazhoj kushi e cila ndihet e tensionura kur i prek shpinen arnavit. Kushi fillon te flas. Arnav e degjon dhe pastaj kthehet e kap nga beli dhe e shtrin posht vetes se tij . Ato kalojn nje moment shum te bukur bashk. Ai esht gati ta puth por aty vjen halla qe prish cdo moment te bukur
Powered by Blogger.