"Si ta quaj kete dashuri" Arnav dhe Khushi kercejne se bashku.... ja cfare ndodh neser.


Neser do te ndiqni pjesen 216-217.
Arnav shkon ne dhomë zemëruar.Ai e terheq Kushin dhe i thote te pastroj dhomën.Sham manipulon Anxhalin ai blen ore te shtrenjte nga llogaria e saj.Arnav grindet me Kushin.Ai i i thote nuk do tju lejoj ju te dyve te demtoni motren time,e ka fjalën për kushin dhe shamin.Por kushi nuk e kupton i thote çfarë kam bërë.Ai i bertet dhe e kap prej krahu dhe e con tek pishina.Ai i thote se nuk i beson asaj.E nxjerr jashtë dhe mbylle deren.Por lendon kushin,ai i kap dorën me dere Kushi bërtet nga dhimbja.Ai kthehet menjehere te shoh se çfarë bëri dhe shqetësohet,ajo i thote se eshte ajo qe meritoj.Shami shikon dhe dëgjon gjithcka.Ai i thërret dhe Anxhalin te shikoj.Anxhali pyet se çfarë ndodhi por Arnav i thote se gjithçka është në rregull.Kushi dhe Arnav fshehin mosmarrëveshjet e tyre ndaj Anxhalis qe te mos mërzitet.Pajal ndan idetë e saj per konkurrencën e veshjeve me Manoramen.Gjyshja u jep te dy çifteve të rinj bileta per muajin e mjaltit.Por Arnav është aq i zemëruar dhe e anulon udhëtimi.Akash thote qe ai e anuloj ate per shkak se nje takim i tij shkoi keq.Kushi është duke mare jastekun,por Arnav e ndalon duke i thënë se do flej ne krevat dhe ai do flej tek karrigia.Arnav mërzitet per shkak se Anxhali i ka kërkuar atij dhe Akashit te presin.Ajo ka dërguar Kushin dhe Pajalin tek ata gjithashtu dhe Mahendra vjen tek ata i veshur si shofer.Te 4 habiten kur shikojnë shoferin e tyre.Ata shkojne ne shtepi dhe shikojnë të zbukuruar te gjithe me veshje ne mënyra të ndryshme.Manorama i mirëpret sikur janë ne nje hotel.Te gjithe i mirëpresin ata ne mënyra te ndryshme.Shami vjen dhe i jep trendafila te kuq kushit,Arnavit si pelqen kjo gjë Ata i thonë çifteve të shkojne nëpër dhoma qe te përgatiten.Arnav thote se cila është nevoja për të bërë këtë gjë,por kushi i thote se ai ska per te kuptuar ndonje,pasi ai nuk di te perhap lumturi.Akash thote se do te behen gati per 10 minuta .Të gjitha presin poshte.Akash dhe Pajal zbresin dhe duken shumë te lumtur.Arnav vjen vetëm te gjithe i thonë se ka harruar partneren e tij.Por gjithashtu edhe Kushi vjen,ketu ata humbasin ne shikimin e njëri tjetrit.Te dy çiftet janë bërë gati per te kërcyer por Arnav i thote Kushit as mos enderro.Pajal dhe Akash kercejn ata duken shumë të dashuruar.Ndersa Sham shikon Kushin vazhdimisht.Ndersa Arnav kujton momentin kur Kushi dhe Sham perqafohen,ai e tërheq Kushin me zemerim ne valle.Te gjithe habiten me ta.Kërcimi i tyre mbaron me nje përqafim,te gjithe duartrokasin nga perfomanca e tyre, por ata sërish humbasin në shikimin e njëri tjetrit.Te dy çiftet i çojnë nëpër dhomat e tyre gjithashtu Mahendra u mer telefonat dhe u kyc dyert.Kushi dhe Arnav habiten nga dekori i dhomës.Kushi acaron Arnavin,ai godet qirinjet ata ngelen ne errësirë.Pajal dhe Akash kalojne nje cast romantike.Arnav përpiqet te hap derën por e shikon qe është e kyçur.Arnav dhe Kushi përplasen me njëri tjetrin.Arnav gjen nje kuti shkrepse,Kushi shkon te mare qirinjet,ata përplasen dhe bien te dy ne shtrat,aty shikojnë njëri tjetrin.Dora e Arnavit është gati per tu djegur dhe menjehere Kushi ia shtyn dorën dhe e hedh shkepsen por ajo nuk fiket,dhoma mer flake.
Powered by Blogger.