"Seriali Nene" Turna dhe Zejnep.. ja cfarë do te ndiqni neser! • Turna dhe Zejnep arrijne ne shtepine e re,Turna kenaqet shume dhe fillon te thure plane me imagjinate e saj, dhe i thote Mami ne duhet te fleme bashke.Ok i thote Zejnep por kur dhoma jote te jete gati ti do te vish te flesh ketu.Dhe Turna i thote por une skam frike kur fle me ty, Mami faleminderit, thote Turna dhe e perqafon fort fort Zejnep-in! Dhe un te falenderoj shume qe erdhe ne jeten time,i thote Zejnep,sa mire qe u bere Vajza ime.

  Zejnep telefonon Duru-n duke e pyetur per gjendjen e Gazmes, dhe Duru i pergjigjet: Mire esht po mer mjekimet e duhura. Me pas Zejnep i kerkon nder Duru-s duke i thene, ne dhomen time ne garderrobe kam nje kuti, mund ta maresh dhe te ma sjellesh? Duru gjen kutine dhe niset per tja derguar Zejnepi-t!

  Shule behet gati per tu larguar nga shtepia ku jeton me Xhengis-in, por Xhengis nuk tenton ta ndaloj kete here dhe e ler per tu larguar ne qytetin e Bodrum,shoku i Xhengisit i thote "pse e le te ikte vella kush do punoje per ne tani?"Dhe Xhengis i thot mos ki merak sepse do kthehet vet dhe do thoje" kam nevoj per ty"

  Duru i sjell kutine qe Zejnep ja kerkoi dhe ajo e kutine e saj shkon ne dhome dhe e hap, aty gjen, nje bylyzyk si te Turnes por ngjyre roze te hapur, te cilin ja kishte bere dhurata Mamaja Zejnepit!Ne ato momente Zejnepit i kujtohen castet ku Teta i beri po te njejten dhurate dhe Turnes po ashtu i kujtohen dhe momentin kur takon Teten ne kohen qe Zejnep rremben Turnen!

  Ne ate moment Zejnep fillon te lotoj dhe mban ne duar bylyzuk qe i nena vet i kishte ber dhurate dhe bylyzykun e Tunres!

  Zejnep i thote Turnes se do te shkoje diku , dhe Turna i thote por ti do te kthesh shpejt, patjeter i pergjigjet Zejnep!

  Shule niset per te shkuar ne Bodrum, por kur arrin tek biletaria e autobuzit nuk ka me bileta per te , dhe ajo nevrikoset me djaloshin qe shet bileta dhe fillon duke bertitur se pse nuk ka me bileta per ne ate qytet.Ne ate moment vjen Xhengis dhe situata nxehet akoma me shume pas veprimeve qe Xhengis ben ndaj punojsve te Biletarise!

  Gjendja shendetsore e Gazme-s fillon te jete jo e mire ajo kerkon qe bashkeshorti i saje te jete pranej sepse ajo pret te behet Nene,por ai i pergjigjet nqs femija esht i semure un n
  uk mund te kujdesem per te.
Powered by Blogger.