Nxehet Enca: Telenovelat turke janë ndyrësira, pse i shihni?Dihet tashmë që telenovelat turke janë bërë shumë të dashura për shqiptarët e madje u kanë zënë vendin edhe atyre meksikane që dikur shiheshin në masë. "Fate të kryqëzuara", "Ertugrul", "Dashuri e pafund", janë nga disa telenovelat turke që kanë pushtuar ekranet shqiptare dhe që po ndiqen shumë.Mesa duket edhe Enca ka rastisur me një prej tyre dhe këngëtares nuk i kanë pëlqyer fare, madje i quan ndyrësira.


"Pse njerëzit i shohin këto telenovelat turke? Ndyrësirat më stresuese në tokë, nuk pashë një person të qeshë te këto telenovela. Vetëm dramë, vrasje dhe ulërima. E dashuroj Turqinë aq shumë sa urrej telenovelat e tyre", shkruan Enca në postimin e saj në Instastory.


Powered by Blogger.