Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Një super supë me patate

Një super supë me patate

Kjo supë me patate është ekonomike dhe plot vlera ushqyese. Receta më poshtë do ju ndihmojë si ta përgatisni atë:
Përbërësit:
3 patate të qeruara dhe të prerë kubikë
2 karrota të prerë kubikë
1 tufë majdanoz
pak vaj ulliri
sheqer
kripë, piper
1 lugë miell
 
Përgatitja:
Në një tigan me vaj ulliri, shtoni patatet dhe karotat. Pas 5 minutash i shtoni miellin dhe i trazoni mirë. Shtoni majdanozin, kripën dhe piperin. Masën e krijuar e kaloni në një tenxhere me ujë të valuar.
Pas 30 minutash zierje do i shtoni një lugë çaji me sheqer. Në fund, kur ta shërbeni, mund ti shtoni sipër pak majdanoz të grirë!

Keshilla