Maskë me vezë për eleminimin e qimeve të fytyrës!

Ju mund ta përdorni këtë maskë dy herë në javë për t’i larguar qimet e padëshiruara në pjesët e ndryshme të fytyrës.

Për të përgatitur këtë maskë juve ju duhen:
-1 e bardhe veze
-Sheqer
-Miell i bardhë
Merrni të bardhën e vezës dhe përzijeni mirë duke shtuar 1 lugë sheqer dhe më pas një lugë miell.Përzijini të gjithë përbërësit mirë dhe pasta juaj është gati.
Aplikojeni më pas në fytyrë me anë të një furce dhe lëreni të qëndrojë për rreth 20 minuta.Më pas, largojeni maskën me anë të gishtave. Shumë shpejt do të vëreni rezultatet e mahnitshme të kësaj maske me vezë.
Powered by Blogger.