☆Maske me kos per shkelqim rinor dhe trajtim kunder akneve☆

No automatic alt text available.

☆Maske me kos per shkelqim rinor dhe trajtim kunder akneve☆
.
Rigjalleroni lekuren tuaj duke e ushqyer dhe larguar qelizat e vdekura me ane te kesaj recete te thjeshte...
.
Le te hedhim nje veshtrim ne perberesit e perdoruru ne kete maske dhe perfitimet e tyre per lekuren:
● Mjalti- zbut dhe hidraton, eshte i pasur me antioksidante dhe qindra lende te tjera ushqyese shume te dobishme per lekuren (do te sjellim informacion per mjaltin ne postimet e metejshme). Redukton linjat e imeta te lekures dhe rrudhat.
● Tershera- Eksfoliues shume i mire. Ushqen dhe pastrob lekuren, largon papastertite ne thellesi te poreve.
.
-Perberesit:
1 luge kos
1 luge mjalte
1 luge tershere
.
-Perdorimi:
○Perzje mire perberesit ne nje tas te vogel.
○Apliko ne fytyre te paster masken duke e masazhuar me mollezat e gishtave.
○Pas 15 minutash laje fytyren me uje te vaket derisa te jete pastruar teresisht nga maska.
○Shpelaje fytyren me uje te ftohte per te mbyllur poret dhe fshije me nje peshqir te bute e te paster.
○ Perdor kremin tend hidratues te zakonshem. Per fytyrat e thata mund te perdoret pak vaj ulliri. 
Powered by Blogger.