☆☆☆Maske me kos per hidratim te thelle dhe ushqim te lekures!☆☆☆

No automatic alt text available.

☆☆☆Maske me kos per hidratim te thelle dhe ushqim te lekures!☆☆☆


Kjo maske eshte perfekte per stinen e dimrit. I jep jete lekures se thate, te ashper dhe te demtuar nga i ftohti.
.
Le te hedhim nje veshtrim ne perberesit e perdorur ne kete masked he perfitimet e tyre per lekuren:
●Avokado- permban yndyra te shendetshme qe ushqejne lekuren. Gjithashtu eshte e pasur me vitamine E, e cila ka veti hidratuese.
●Vaj ulliri-I pasur me vitamin E, vaji i ullirit vepron si hidratues natyral qe zbut dhe ushqen lekuren e dehidratuar.
.
Perberesit:
○Nje luge kos
○Nje luge vaj ulliri
○¼ avokado
.
-Pegatitja dhe perdorimi:
○Shtyp avokadon duke perdorur nje pirun, ne nje tas te vogel. Me pas shto vajin dhe kosin dhe perzieje mire derisa te perfitohet nje mase ne forme paste. ○Laje fytyren dhe lyeje me nje shtrese te trashe tem askes te gjithe siperfaqen e saj.
○Pas 15 min laje fytyren me uje te vaket derisa te jete pastruar teresisht nga maska.
○Shpelaje fytyren me uje te ftohte per te mbyllur poret dhe fshije me nje peshqir te bute dhe te paster.
○Perdor kremin tend hidratues te zakonshem. Per fytyrat e thata mund te perdoren disa pika vaj ulliri. 


Powered by Blogger.