Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Kur nuk keni kohë për tu kujdesur ndaj lëkurës, përdoreni limonin në këtë mënyrë për ti dhënë shkëlqimin që meriton!

Kur nuk keni kohë për tu kujdesur ndaj lëkurës, përdoreni limonin në këtë mënyrë për ti dhënë shkëlqimin që meriton!

Sot unë do t'ju tregoj sesi mund të përdorni limonin për të patur një lëkurë të butë e plot shkëlqim në vetëm pak minuta. Për këtë do ju duhet një limon dhe pak kripë.
 
Udhëzime:
Në një limon të prerë në feta shtoni pak kripë. Më pas, masazhoni me to fytyrën për disa minuta. Pas kësaj e lani fytyrën me ujë të pastër. Tani është koha për të aplikuar një maskë të bërë vetë.

Në një enë bashkoni një lugë gjelle mjaltë dhe lëng limoni. Nëse e shihni të arsyeshme mund ti shtoni ujë.  Aplikojeni në fytyrë dhe lëreni të qendrojë për rreth 15 minuta.
Ky trajtim është shumë i thjeshtë, por shumë efektiv në të njëjtën kohë! Provojeni dhe ndani rezultatet tuaja me ne!

Keshilla