‘Gylseren’ rikthehet në ekranin shqiptar: Ja ku do e shihniMe rolin e “Gylseren” tek seriali “Fate të kryqëzuara”, ajo rrëmbeu zemrat e të gjithë shqiptarëve e nëse ju kishte marrë malli për të, aktorja Nurgul Yesilçay do të rikthehet në ekranin shqiptar.
Më 17 tetor, të martën nis në Tv Klan seriali “Sulltanesha Kosem” i cili tregon 3 periudhat e jetës së sulltaneshës.
Në fillim Kosem luhet nga aktorja greke Anastasia Tsilimpiou.
Më pas nga aktorja Beren Saat të cilën publiku e njeh si “Bihter” (nga Dashuri e ndaluar).
Dhe në fund rolin e merr Nurgul Yesilçay e njohur si “Gylseren”.
Në serial luajnë edhe shumë aktorë të tjerë të famshëm si:
Hulya Avsar
Tulin Ozen
Leyla Feray
Farah Zeynep Abdullah
Aslihan Gurbuz
Ekin Koç
Berk Cankat
Vildan Atasever
Gülcan Arslan
Taner Ölmez
Beste Kökdemir
Powered by Blogger.