GAZETA ZVICERIANE RENDIT 10 SHQIPTARËT MË TË FAMSHËM NË BOTË: NGA SKËNDERBEU DERI TEK ERA ISTREFI!


Gazeta zviceriane ka publikuar rënditjen e dhjetë shqiptarëve më të famshëm në botë. Kjo ka ndodhur pasi një çift zvicerian pësoi një aksident ishin puntorët e shpëtimit shqiptarë ato që i shpëtuan jetën. 

“Pasi punëtorët shqiptarë të shpëtimit, kohët e fundit shpëtuan një çift zviceran nga fatkeqësia, prezantojmë sot dhjetë shqiptarë, të cilët duhet t'i njihni” , ka shkruar gazeta zvicerane Blick. 

1.Gjergj Kastriot Skenderbeu 

2.John dhe James Belushi

3.Rita Ora 

4.Action Bronson

5.Era Istrefi 

6.Bebe Rexha 

7.Tony Dovolani 

8.Eliza Dushku 

9.Patrick Nuo

10.Futbollistët shqiptarë që luajnë në Zvicër (Valon Behrami, Xherdan Shaqiri, Granit Xhaka, Admir Mehmedi dhe Blerim Xhemajli

Powered by Blogger.