Dua Lipa nuk ka te Ndalur, Rremben edhe nje tjeter cmim te rendesishem

dududu

Tashmë e dimë të gjithë që ky vit për këngëtaren me origjinë shqiptare Dua Lipa është nga ato vitet që nuk harrohet lehtë. Kjo sepse sukseset për të nuk kanë pasur të ndalur. Këngëtarja jo vetëm që ka qenë në krye të klasifikime britanike duke thyer rekorde klikueshmërie më këngën e saj ‘New Rules, si edhe albumi i saj më i ri i titulluar ‘Dua Lipa’ është një nga më të sukseshmet deri tani. Por tani ajo ka fituar çmimin ASCAP Vanguard Aëard për kontributin e saj në muzikë. Çmimet ASCAP janë mbajtur çdo vit në SHBA dhe Britani të Madhe. Ceremonia e mbrëmjes së të hënës nderoi këngëtaren me çmimin prestigjoz. Me gjithë suksesin e saj këtë vit, është e sigurt të thuhet se Dua është më shumë se e denjë për këtë çmim!
dua lipa 3

dua lipa 1
dua lipa
Powered by Blogger.