Gatime Tradicionale Shqiptare

Gatime Tradicionale Shqiptare

Keshilla

Loading...

Djathë furre me flakë - Recete + video


Recetë e shpejtë dhe e thjeshtë në përgatitje. I gatuar në tavë dheu, djathit (në dy lloje), të cilit i kemi shtuar konjak i hedhim për t’u shuar në fund lëng limoni.

Përbërësit
  • 200 gr djathë Gouda
  • 20 gr djathë Grana Padano
  • 20 gr djathë kaçkavall
  • 20 ml konjak
  • gjysmë kokrre lëng limoni
Përgatitja
1
Në tavë dheu vendosim djathin guda.
2
Shtojmë djathin grana dhe kaçkavall në rende dhe në furrë në temperaturë 200 gradë C.
3
Kur të krijojë kore të kuqe shtojmë 20 ml konjak dhe e ndezim me shkrepëse dhe kur e servirim në tavolinë e shuajmë me lëng limoni.

Keshilla