Speca ‘’të përvëluara’’

Speca ‘’të përvëluara’’

Përbërësit

5 kg specasomborka
1 l ujë
1 filgjan të kafes turke sheqer(filgjani 150 ml)
1 filgjan kripë
1 filgjan uthull
1 filgjan vaj

Hapat

1
Specat i pastrojme u hjekim bishtat dhe farat.
2
Ne nje ene qesim ujin,uthullen,kripn dhe sheqerin dhe veme te vloje.
3
Ne enen me ujin qe vlon qesim nga 5-6 speca,leme per nga 1 minuta dhe largojm e nga ena enen rrjete.
4
Specat i perveluara i qesim ne nje ene me te madhe,dhe marim nga nje spec,mbushim me nga nje luge te vogel krip dhe nga nje luge te vogle sheqer.
5
Mbushja e luges varet nga madhesia e specave.
6
Keshtu shpejte i qesim enen ku do ti konzervojme per dimer,ene te cilen e kemi sterilizuar nese eshte e qelqit apo nese eshte plastike e dezinfektojme muret e enes me nje thelp hudher duke pershkuar tere siperfaqen e enes nga mbrenda.
7
Derisa i radhisim specat shtojme hudher,karrote dhe magdanoz.
8
Enen e mbyllim mire,dhe lengu qe leshojne specat do te afrohet siperfaqes dhe keshtu mund te shtoni vetem pak nga uji ku jane perveluar specat.
9
Sasia e specave mund te rritet,dhe njekohesisht edhe sasia e shellires ku jane perveluar.
10
Keto speca mund te konsumohen te nesermen apo edhe te qendrojne per nje kohe te gjate si turshi dimri
Powered by Blogger.