Soda e bukës mund të heqi yndyrën nga 3 zona të trupit, por vetëm nëse është e përgatitur në këtë mënyrë

Soda e bukës mund të heqi yndyrën nga 3 zona të trupit, por vetëm nëse është e përgatitur në këtë mënyrë

Në këtë artikull, ne do iu paraqesim 2 metoda të thjeshta shtëpiake që mund të përgatiten nga përbërës që mund t’i gjeni kudo dhe janë shumë të lehta për tu përgatitur.
 Këto receta rekomandohen për njerëzit me nivele të larta kolesteroli. Ato janë plot me ushqyes të ndryshëm të shëndetshëm, që gjithashtu do t'ju ndihmojnë të digjni dhjamin dhe trupi juaj do të jetë në gjendje të luftojë shumë sëmundjeve.

Përbërësit për recetën e parë:
3 limona
2 tufa me majdanoz
2 litra ujë të pastër
sodë buke
Përgatitja:
Lajini limonat me sodë buke në mënyrë që të hiqni të gjitha pesticidet dhe papastërtitë e dëmshme nga lëkura e limonit. Ndajeni limonin në thela dhe më pas prisni majdanozin.Zieni ujin dhe hidhini këta përbërës në enën me ujë.
Vendoseni këtë përzierje në frigorifer në një shishe qelqi.
Konsumoni 100 gr çdo ditë. Rezultatet do t'ju mahnisin.
Recetë e bërë me uthull me sodë buke
Përbërësit:
½ lugë çaji sodë buke
2 lugë uthull molle
1 gotë uji
Përgatitja:
Fillimisht përzieni sodën e bukës me uthull  molle në një gotë me ujë. Pini këtë përzierje në mëngjes në stomak bosh. Sigurohuni që të shmangni konsumimin e miellit të bardhë, sheqerin, ushqimet e përpunuara .Gjithashtu kryeni aktivitet fizik.
Powered by Blogger.