"SI TA QUAJ KETE DASHURI" Halla e ofendon Kushin i thote qe cdo te mire ia shleu me poshterim ja cfare do te ndodhe te Henen

Image may contain: 7 people
Halla e ofendon Kushin i thote qe cdo te mire ia shleu me poshterim qe Kushi me kete veprim ka provuar se ajo nuk eshte bija e tyre,gjaku I tyre.Dhe nese do te donte qe Pajal te ishte e lumtur me familjen ajo nuk do ta bente kete.Kushi futet brenda ne shtepi duke qare e duke menduar per Arnavin qe i tha se martesa e tyre nuk eshte e vertet por vetem nje kontrat 6mujore.Pajal pyet Kushin per poshterimin qe u beri dhe nje arsye se perse e beri, por Kushi prap hesht.Ajo i thote qe te kam dashur si motren time te vogel.Te dyja familjet jane te shkaterruara pas ceremonis se dasmes.Pajal dhe Akash nuk e kishin menduar se dita e marteses se tyre do te ishte e mbushur plote mjerim.Akash perpiqet te ngushelloj Pajalin pasi ajo eshte duke qare.Kushi mer guximin e shkon ne dhome tek Arnav.Ai gjithashtu e ka humbur mendjen dhe nuk e pranon pranin e Kushit.Ajo ulet para tij ne gjunje dhe i thote se ajo ishte 8vjece kur ishte jetime,ne ate kohe, Shashi, Garima dhe halla e moren e perqafuan ate,por sot,i thot ajo qe beri sot e la prap jetime,dhe per kete e ka fajin Arnav,duke e detyruar te martohej me te.Kushi kerkon nje pergjigje nga Arnav se perse e beri kete por ai nuk i pergjigjet.Ai i thot qe rendesi ka qe u martove me nje biznesmen a nuk doje kete
Kushi shokohet nga keto qe thot Arnav. Anxhali eshte shume e lenduar. Sham eshte shume i nxehur.Arnav e paralajmeron Shamin qe te mos i afrohet Kushit tani pasi ajo eshte gruaja e tij.Te gjithe mblidhen per Pujan, Pajali shperndan embelsira te gjitheve pervec Kushit.Sham ballafaqohet me Kushin per tradhetin e saj duke u martuar me Arnavin.Gjyshja semuret.Anxhali fajson Arnavin per semundjen e gjyshes.Gjyshja refuzon te flas me Kushin.Arnav kercenon te largohet nga shtepia se bashku me Kushin ne qoft se familja e tij nuk pranon martesen e tyre.Anxhali me zemerim i thote Arnavit se ai jo vetem ka shkelur normat shoqerore,por edhe nuk ka respektuar traditat e familjes se tyre.Gjyshja e hedh poshte ushqimin qe ka pergatitur Kushi.Anxhali dhe gjyshja nuk e falin Arnavin per poshterimin qe u beri familjes se tyre.
Like đŸ‘nese e lexuat đŸ˜Š
Powered by Blogger.