"Si Ta Quaj Kete Dashuri "Te gjithe jane duke kerkuar Kushin dhe Arnavin.Ne kete moment shfaqen te dy,te gjithe tronditen kur Ja Cfare do te ndodhe neser


Te gjithe jane duke kerkuar Kushin dhe Arnavin.Ne kete moment shfaqen te dy,te gjithe tronditen kur shohin qe Arnav dhe Kushi si cift qe jane martuar.Anxhali dhe gjyshja kerkojn nje shpjegim per martesen e tyre te papritur.Por Arnav dhe Kushi nuk flasin heshtin.Gjyshja pyet Arnavin por ai nuk i pergjigjet.Halla qorton Kushin shume keq.Arnav largohet nga atje,duke u larguar shikon Shamin i cili eshte shume i zemeruar . Anxhali ndjek Arnavin dhe vazhdon duke i kerkuar atij nje arsyetim se perse e beri kete,por ai shkon drejt e ne dhome dhe i mbyll deren Anxhalis.Te dy i bertasin njeri tjetrit dhe Arnav mes loteve i kerkon falje Anxhalis.Gjyshja dhe Anxhali qortojn Kushin,ajo qendron e heshtur pa then asgje per askend.Gjyshja e pyet nese ia di kuptimin manglasutres.Kushi kujton skenen sesi Arnav e kapi prej dore duke e terhequr per ta cuar ne tempull dhe qe i kishte rregulluar te gjitha per te bere martesen.Anxhali eshte ende duke i kerkur asaj se pse ajo e beri kete kur ne te kaluaren ajo ishte i vetmi person qe i tregonte asaj kuptimin e sidnorit dhe rendesin e manglasutres.Ajo I thot mund te jesh gruaja e tij por ne syt e botes jo ne syte e tij.Kushi ende qendron e heshtur aty vjen Garima dhe e pyet perseri.Garima I qellon me pellemb Kushit.Manorama vjen aty dhe nuk e le kete mundesi te art per tu tallur me familjen Gupta.Manorama i thote Kushit qe ka ber nje super plan.Garima i thote Kushit se e mohojn ate si vajzen e tyre dhe largohen andej duke qare.Te gjithe jane te trishtuar dhe duke qare.Garima dhe Pajal perqafohen me njera tjetren .Halla i jep bekimet e saj pajalit dhe e merr Shashin dhe largohen.Kushi I ndjek jashte shtepis aty halla dhe Garima rrine ftoht ndaj saj.Kushi i kerkon Shashit bekimin e tij por halla i thot te ndalojn duke u larguar i thote se ajo nuk eshte gjaku i tyre.😱😱😱 Bobo ca pjese.
Powered by Blogger.