"Si ta Quaj kete Dashuri?" Neser Arnav pyet anxhalin Ja cfare do te ndodhe neser

Neser
Arnav pyet anxhalin cfare lexon raporti. Anxhali gezohet shume. Ajo i thote se eshte shtatzane. Arnav habitet dhe nuk di cfare te thot. Sham vjen ne dhome. Anxhali e perqafon dhe i thot se do behet baba. Sham habitet por edhe gezohet pasi mendoi se arnav i ka thene te verteten anxhalis. Arnavit i mbushen syt me lot. Anxhali mendon se ai e ka nga gezimi. Arnav largohet dhe shkon i jep makines me shum shpejtesi. Ai esht shum i nxehur teksa kujton momentet e bukra me kushin, fjalet e sham dhe anxhalin. Anxhali i jep lajmin e embel familjes. Familja gupta shqetesohen per anxhalin pasi ato e din fytyren e vertet te sham. Arnav vjen ne shtepi. Ai nuk ja hedh syt kushit. Te gjith mblidhen per ritualin e marteses se pajalit dhe akashit. Arnav nuk eshte. Akash do qe arnavi te jete aty por arnav nuk duket gjekundi. Kushi gjen arnavin. Ai e merr kushin prane pishines me force dhe i thot nese do qe motra jote te martohet bej sic them une. Ata shkojne tek te tjeret. Kushi esht gati te qaje. Sham nuk po kupton cfar po ndodh.
Powered by Blogger.