"Si ta quaj kete Dashuri?" "Nata e pare"pjesa me romantike e filmit.


"Nata e pare"pjesa me romantike e filmit. Kushi kupton cfare lloj "feste beqarie" do kene djemte dhe nxiton te shkoje atje qe ta ndaloje kete feste me pajalin. Ato shkojne atje dhe Kushi i bertet NK per organizonin e kesaj feste dhe ve re nga nje dritare qe Arnav eshte me nje vajze dhe vrapon te dhoma e tij. 


Ajo hap deren dhe fillon te kerkoje per "shtrigen" qe eshte me Arnav. Ai i tregon nje manekin vajze dhe i thote qe festa nuk ndodhi. Ajo habitet shume dhe Arnav e pyet se si mendon ajo se ai mund ta beje dicka te tille. Arnav i thote qe tani ajo do marre nje ndeshkim qe i nderpreu festen e tij dhe i peshperit dicka ne vesh po kushi nuk pranon ta beje ate cfare ai i tha. 

Ajo e shtyn Arnavin dhe ai bie mbi krevat dhe Kushi largohet dhe pastaj kthehet e veshur me nje sari te zi dhe performon nje kercim sensual per Arnavin. Ajo nuk eshte mesuar me gjera te tilla dhe shume here gati sa nuk rrezohet po Arnav e mban. Ai e merr Kushin me vete tek nje dhome e erret qe ka nje batanije te bardhe ne mes te saj. Arnav i thote te ulet me te dhe kushi eshte pak nervoze se cfare do ndodhe. Ai ndez nje projektor dhe e gjithe dhoma merr pamjen e universit. Kushi habitet dhe lumturohet shume. Ata flasin per mamate e tyre ne qiell dhe se ata ndoshta thone qe jane me fat qe kane gjetur dashurine e vertet. Arnav e pyet se nga e di ajo qe eshte dashuri e vertet dhe kushi i thote qe nje lot ne syte e mije dhe ti lendohesh me shume se une. 


Ata perqafohen. Arnav padashje e fik projektorin me kembe dhe Kushi do te ngrihet po Arnav e mban dhe nuk e le te ngrihet. Ai afrohet ta puthe po kujton qe Kushi nuk deshiron te kete "asgje"para marteses dhe i kerkon falje qe e provoi po ajo i thote qe e beson ate dhe dashurine e tij. Ata perqafohen serish dhe Arnav i thote qe kurre mos te largohet nga ai sepse nuk jeton dot pa te. Kushi i premton qe do jete gjithmone me te. Ai ia heq byrzylyket dhe i puth doren lehte. Ai afrohet ta puthe po kushi ka turp dhe kthen koken. Ai i afrohet me shume dhe ajo e perqafon qe te "shpetoje". Ai ia zbulon kurrizin dhe ia zgjidh lidheset e sarit. Ai afrohet edhe nje here dhe nis ti thote dicka dhe Kushi i thote qe e di.
Ata ndajne puthjen e pare te vertet si nje cift i dashuruar. Arnav dhe kushi jane unik dhe te cmendur te dy per njeri-tjetrin. Ai sonte krijoi nje bote vetem per te dy dhe ndane dhimbjen e tyre per mamate dhe ai sonte pranoi friken e tij me te madhe: te mbese vetem nga personi qe do me shume: Arnav e di mire ate ndjenje se e ka perjetuar me mamane dhe ben Kushin ti premtoje qe ajo nuk do ta leje kurr vetem se zemra e tij nuk do duroje me. 
Powered by Blogger.