"Si ta Quaj Kete Dashuri" Ja Cfare Do te Ndodhe NeserKushi dhe Arnav mbarojne kercimin.Familja Raizada pyet Arnavin se si e beri kete pasi ai ka shume vite qe nuk kercen.Arnavi u thote qe Kushi nuk kishte partner keshtu qe e ndihmoi,ska asgje te keqe thote ai dhe largohet.Kushi shkon ne dhome per te nderruar fustanin,Pajal vjen dhe i thote te zbres poshte,Kushi i thote ne rregull,por dera bie perseri.Kushi mendon se eshte prape Pajali dhe i thote se nuk e di se si ndodhi nuk e priste qe Arnav te kercente me te dhe thote se ajo nuk e pelqen Arnavin.Por ajo habitet kur kthen koken sepse aty eshte Arnavi.Kushi e falenderon Arnavin qe kerceu me te.Arnav iken por kthehet perseri tek Kushi dhe i leshon floket.Kushi duhet te mbaje zemren me dore se mos i del nga kraharori đŸ˜‚.Madumati e kap Manoramen nga duart dhe i thote se ka dicka ne faqe,Manorama fshin faqet dhe i ben me te zeze.Burri i Manorames vjen dhe i thote qe eshte bere pis ajo nxjerre pasqyren qe te shikohet dhe bertet me te madhe(madumati qesh) Anxhali shpall fituesen dhe ajo eshte Kushi.Kushi fiton idhullin Nataraj per performancen me te mire.Kushi i falenderon te gjithe pervec Arnavit.
Image may contain: 3 people, people standing

Ne darke sham😈 vendos kutine me akrepin helmues afer anxhalise.Me vone ai shikon qe asgje spo ndodh,shkon te kontrolloj por se gjen akrepin.Sham tmerrohet kur ndjen qe akrepi eshte ne kurrizin e tij(mire ti behet đŸ˜‚).Ai bertet me te madhe Anxhali ngrihet e trembur ajo e ndihmon shamin duk ia hequr akrepin nga kurrizi.Arnav behet teper mbrojtes ne lidhje me anxhaline pas incidentit qe ndodhi.Ai kerkon qe ceremonia Mehendi te behet ne shtepine Raizada.Akash dhe NK gjejne menyra nga me te ndryshmet per te mare pjes dhe ata ne ceremoni.Nanda Kishor vishet me sari dhe futet mes grave . Nk gjate ceremonise mendon se do martohet me hallen trembet dhe bertet Grate e kuptojne kete gje dhe e zbulojne NK por ai akuzon Arnavin se ishte plani i tij. Pasi iken Akash dhe NK grate qeshin. Shpresoj tju pelqej😊
Powered by Blogger.