"Si ta Quaj kete Dashuri?" Ja biseda per Martesen mes Khushit dhe Arnav..Neser!Ky eshte momenti kur arnav i thot kushit te martohen dhe me pas e con ne tempull. Kjo eshte biseda tyre
Arnav: sa e do motren tende? Do beje gjithcka per te?
Kushi: po
Arnav: sot duhet te besh dicka per motren tende
Kushi: cfare?
Arnav: do martohesh me mua tani.
Kushi: cfare? Cfare po thua?
Arnav: po do martohesh me mua per 6 muaj perndryshe nuk do e lej motren tende te martohet me vellain tim!
Kushi: martese per 6 muaj? Cfare budallalliku po flet
Arnav: po apo jo?...... po ta them per her te fundit po apo jo?
Kushi: jo kurre cfar e kujton ti martesen? Si mund ta thuash kete?
Arnav: martesa e pajalit nuk do behet
Kushi: pse me torturon keshtu? Ti smund ta besh kete
Arnav: nese ti nuk martohesh me mua une sdo e lejoj akashin te martohet me pajalin dhe akash mua sma kthen fjalen. Arnav niset per te shkuar tek te tjeret por kushi e therret: do martohem me ty por te lutem mos e prish martesen e motres.
Arnav e con kushin ne tempull. Ai i ven mangalsutren dhe i lyen ballin me boje te kuqe. Arnav i thot: tani ti je gruaja ime per 6 muaj pastaj je e lire. Deri atehere do qendrosh ne shtepin time si gruaja ime. Por kjo varese dhe boja e kuqe nuk kan kuptim pasi une nuk te pranoj si gruan time dhe sdo te pranoj kurr.
 
Powered by Blogger.