Si ta Quaj Kete Dashuri" Diten e hene do te ndiqni

Image may contain: 8 people

Anxhali sigurohet qe Pajal te kete nje stilist eskluziv per ceremonin e Mehendit,por Manorama deshiron qe ta kete ajo e para kete nder.Ne dore e Kushit qe i ka vizatuar me kena shfaqet shkronja A dmth emri i Arnav😊.Gjyshja i dhuron Pajalit nje sari te kuq dhe gjerdan te familjes qe ti perdor ajo per martes.Hahah kur gjyshja vjen me gjerdan Manorama mendon se jane per te por kur gjyshja ja dha Pajalit ajo lendohet shume.Arnav zhduket papritur pa njoftuar njeri.Anxhali e mer ne tel dhe ai nuk e hap.Anxhali shkon afer Kushit dhe thote qe eshte ne merak per Arnav qe nuk i pergjigjet ne tel.Menjehere Kushi ngrihet dhe e tel vet Arnavin por prap nuk pergjigjet,keshtu qe Kushi dhe Anxhali behen merak per te .Kushi e mer prap ne telefon Arnavin por prap se hap Kushi fillon bertet se pse se hap tel,por menjehere pas saj shfaqet Arnav.Ajo i kerkon llogari se ku ishte dhe pse nuk e hap tel,por ne kete moment vjen dhe Anxhali.Pajal shkon ti sherbej caj Manorames ne dhome por kjo e fundit e paralajmeron qe te pergatitet per nje martes plote vuajtje.Duke pire caj Kushi ve re shkronjen A ne duart e saj,ngrihet menjeher shkon ne kuzhine dhe me thike ferkon doren qe ta fshij por e pamundur.Ne ate moment vjen Arnav ti tregoj per mesazhin qe i ka derguar ne tel ku ajo i kerkon falje.Ajo i thote qe ska derguar gje por Arnav e ka ende mesazhin ne tel.Kushi i thot mjaft dhe ngre doren,Arnav shikon shkronjen A dhe i thot Kushit pse ke shkruajtur shkronjen A.Kushi i thote se une jam Kushi Gumari Gupa aaaaa aaa đŸ˜‚đŸ˜‚.Aty vjen NK dhe e merr Kushin te pin caj.Arnav i shikon qe Kushi dhe NK qeshin me njeri-tjetrin nuk i duron dot dhe shkon ne dhome.Ne momentin qe do ikin familja Gupta Anxhali ka harruar byrzylykun e Pajalit ne dhome e Arnav dhe i thone Kushit ta mare .Kushi shkon ne dhome troket por nuk ka njeri ajo futet e mer byrzylykun dhe e hap ta shikoj.Byrzylyku i bie ne pishin ajo mundohet ta marre por sja arrin,vjen Arnav dhe e mer aty kalojn moment romantik por edhe zihen pak.Kur Kushi ngrihet te ik Arnav e kap nga shalli dhe e terheq afer vetes😍😘dhe pastaj e puth.Ai e sfidon duke i thene tja kthej puthjen (Mos kujtoni se nuk do eputh Kushi Arnavin po do jet puthje gjoja pa dashje).Kushi e shtyn dhe iken me vrap.Anxhali shikon shkronjen A ne doren e Kushit.Ajo habitet dhe e pyet kushin pse ka shkronjen A ne dore ajo kthen koken shikon ArnavinAnxhali kupton qe Kushi dhe Arnav kane ndjenja per njeri- tjetrin.Fansa uroj tju pelqej dhe ju lutem sa me shume aktiv dhe sa me shume like👍👍👍👍👍
Powered by Blogger.