Pjeset kulminante te filmit "Si ta quaj kete dashuri"....


190 martesa e pare mes Arnav dhe Kushi
207 festa e holit dhe ndodh pajtimi mes familjeve dhe Kushit 
209 vazhdimi i festes se holit dhe Arnav e Kushi shprehin dashurine mes tyre edhe pse jane cik te dehur
246 Arnav i tregon te verteten kushit se perse u martua me te dhe kushi i tregon te verteten e shamit
251 Arnav rrembehet nga njerezit e shamit
258 nderkohe qe eshte i rrembyer,ai telefonon ne shtepi.(I love you Kushi)
265 Kushi vazhdon kerkimin per Arnavin dhe njerezit e shamit e rrembejne edhe ate dhe me ne fund Kushi gjen Arnavin 
288 ne perpjekje per te shpetuar Arnavin,Kushi bie poshte nje kodre dhe ajo gati sa nuk vdes ne krahet e Arnav.
291 Arnav godet shamin dhe e nxjerr nga shtepija
313 Ne film shfaqet nje personazh i ri,gjyshja e Arnav dhe Anxhali 
319 Arnav vendos te behet martesa me te gjitha ritualet
332 Anxhali humbet femijen pasi bie nga shkallet dhe shami eshte fajtori i ketoj aksidenti
348 nata e pare romantike e ciftit 
349 Arnav zbulon te verteten e prinderve dhe arsyen pse mamaja ka vrare vete
353 Arnav dhe Kushi martohen dhe gjyshja largohet pergjithmone.
360 te gjithe zbulojne te verteten e shamit dhe ai arrestohet pergjithmone
367 ne film vjen nje personazh i ri, shetal ish e dashura e Arnav dhe Arav,nje djale 8 vjecar,jetim.
385 shetal largohet pergjithmone nga filmi dhe Kushi me Arnavin biresojne Arav.
389 Kushi vendos qe te marre pjese ne konkurs e miss India 
398 Kushi fiton miss India dhe filmi perfundon 😔
Powered by Blogger.