Një mëngjes i shëndetshëm që ndihmon në rënien nga pesha

Fotografia e Nicó Letta

Një mëngjes i shëndetshëm që ndihmon në rënien nga pesha.
Përbërësit:
• 1 lugë (gjelle) fara liri
• 1 mollë
• 1 lugë (gjelle) fara chia
• 1 lugë (gjelle) mjaltë
• 1 filxhan ujë

Përgatitja:
Lajeni mollën mirë, prejeni në copa të vogla dhe largojuni farat. Vendoseni atë një një blender së bashku me ujin dhe mjaltin. Lëreni derisa të përftoni një përzierje homogjene.
Transferojeni përzierjen në një gotë dhe më pas hidhni në të farat e chias dhe ato të lirit.
Përziejini mirë në mënyrë që përbërësit të kombinohen plotësisht me njëri-tjetrin.
Këtë përzierje duhet ta konsumoni 1 herë në ditë për 3 javë rresht dhe efektet e saj do të jenë të mahnitshme edhe në humbjen e peshës.

Shënim: Duhet të përpiqeni të shmangni ushqimet që përmbajnë shumë sheqer ose ushqimet e përpunuara.
Powered by Blogger.