Maskë për hidratimin dhe rigjenerimin e fytyrësMaskë për hidratimin dhe rigjenerimin e fytyrës

Ka shume dite ne te cilat ndihemi shume te lodhur dhe kjo me shumti tregohet ne fytyre:(. Por ja si gjithmone ne kushte shtepie mbi te gjitha mund ti japim fund pamjes se lodhur me nje maskeqe pervec te tjerash eshte shume hidratuese dhe ushqyese per fytyren.

Perberesit:

 –gjysme  banane 

-nje  e  verdhe  veze 

-nje  luge vaj  ulliri


E shtyp  bananen  me  nje  pirun, bashke  me  te  verdhen e  vezes  dhe  vajin  e  ullirit derisa  te  behet  nje  mase  kremoze.  Pastaj  e  hap  ne  fytyre  duke  shmangur  syte  dhe  e  mban  20 min.
Me pas e  ferkon  fytyren  me  masen  qe  ke  ne  te dhe  e  shpelan  me  uje  te  vaket. Kjo eshte nje maske rigjeneruese dhe shume hidratuese per lekure,

 Eshte ideale per ditet e lodhshme apo kur ke kaluar shume kohe ne smogun e qytetit. Kjo maske eshte nje nder i madh qe do ti benit vetes dhe lekures tuaj.

Powered by Blogger.