Informacion ne lidhje me ditelindjen e Arnavit e cila ndodh ne episodet 363-364-365 :


Ketu arnav dhe khushi jane te martuar.Arnav ka ditelindjen dhe Khushi planifikon ti bej nje feste,por ai u kerkon te gjithve te bejne asnje pergatitje per ditelindjen e tij.Te gjith merziten dhe vendosin te mos e urojne per ditelindjen.

Ne mengjes Arnavi zgjohet dhe Khushi nuk e uron fare dhe ai habitet...Me pas ai shkon ne kuzhine qe te haje.
Aty Jane mbledhur te gjith familjaret,por asnje nuk e uron.Ai shkon ne Pune dhe ne orarin e drekes vjen Khushi qe i sjell ushqimin.Ajo i jep nje ushqim te thjeshte me perime,dhe ai habitet qe vetem kaq do haje per ditelindje?Me pas Khushi iken dhe prap nuk e uron.Ne shtepine Raizada vjen nje person me nje torte,te cilen ASR-se ja kishin dhene nga kompania.Por Khushi shkon atje dhe u thote se nuk e pranon dot ate..

Ne mbremje arnav e merr kushin me vete dhe e pyet se PSE nuk e uroi per ditelindje.Ajo i thote se ai vete i tha qe nuk i ka qejf ato.ASR-ja thote qe ai nuk i ka qejf festa per ditelindjen por i thote Khushit se ajo te pakten duhet ta uronte.Ata te dy grinden dhe Khushi iken e inatosur.
Arnavi per ta qetesuar ate i ben disa xhalebi dhe i gatuan vet ai per kushin.Ai shkon tia jape dhe ajo gezohet shume.Khushi i ha dhe i pelqejne shume.Edhe arnavi i ha por ai i thote khushit se ato nuk Jane bere fare te mira.Si te pelqejne ty? Khushi i thote se "nese e ke bere ti,cdo gje eshte e mire" dhe ajo vazhdon ti haje xhalebit.Khushi i kendon Arnavit kengen e ditelindjes dhe e uron...Te dy perqafohen dhe pajtohen
Powered by Blogger.