Gullash Segedini: Gjellë e njohur për shkak të së cilës të gjithë e duan Hungarinë!
Gullash Segedini: Gjellë e njohur për shkak të së cilës të gjithë e duan Hungarinë!

Përbërësit:
një pulë prej 1.2 kg., 500 g domate, 2 karota, 350 g qepë, 200 g patate,, vaj, kripë, piper i kuq, kopër, kumin, piper i bluar i zi.
Përgatitja:Qepen e grirë fërgojeni në vaj të nxehur dhe shtoni karotat e prera në rrathë. Pastaj përzieni dy lugë piper të kuq dhe copëzat e mishit të pulës dhe fërgoni.Qitni krip dhe piper sipas shijes dhe qitni një litër ujë. Lëreni që të marinohet në zjarr të ulët rreth gjysmë ore.Pastaj shtoni pataten e grirë imët, domaten e grirë dhe pak kumin.Lëreni të zihet edhe rreth njëzet minuta, kur edhe gullashi bëhet i gatshëm për ta servuar.
Nese doni qe te jemi me aktiv dhe ti perkushtohemi recetave me teper ateher duhet te na ndihmoni duke klikuar ne reklamen me posht flm per mirkuptimin.
Powered by Blogger.