Fileto specash të kuqë turshi

Fileto specash të kuqë turshi

 Përbërësit

5 kg spec ate prera ne fileto(pjese per se gjati)
200 gr kripë
250 gr sheqer
1 konzervans
500 ml uthull sallate
1 filgjan 200 ml vaj
thelpinj hudhre
magdanoz

Hapat

1
Specat I pastrojme,heqim bishtat dhe farat dhe prejme per se gjati.
2
Specat I qesim ne nje ene te madhe dhe ne te shtojme
3
kripen,sheqerin,vajin,konzervansin,uthullen dhe te gjitha I perziejme.
4
Keshtu I perziejme kohe pas kohe per 48 ore.
Powered by Blogger.