Rënie drastike të temperaturave, ja kur fillojnë stuhitë

Rënie drastike të temperaturave, ja kur fillojnë stuhitë

Dita e sotme do të jetë më e nxehta e kësaj jave. Por, sipas MeteoAlb pritet që i gjithë Gadishulli i Ballkanit të përfshihet nga rrebeshe shiu dhe stuhi të forta ere.
Kjo do të përfshijë edhe territorin tonë duke filluar nga dita e dielë dhe e hënë. Parashikohet që këto stuhi do të sjellin rënie të theksuar të temperaturave javës që vjen me 6-7 gradë.

Mesa duket ata që kanë planifikuar për pushime në gjysmën e mbetur të muajit gusht duhet të mendohen dy herë. Moti nuk qenka shumë në favorin e tyre!
Powered by Blogger.