Përgatitet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe humbni 5 kg

Përgatitet për 5 minuta, përdoret 5 ditë dhe humbni 5 kg

Depozitat e tepërta të yndyrës mund të dëmtojnë seriozisht shëndetin tuaj të përgjithshëm. Pesha e tepërt mund të çojë në presionin e lartë të gjakut, diabet, sëmundje të zemrës, çrregullimet të stomakut, etj. Obeziteti është një kërcënim serioz për zemrën, veshkat, mëlçinë, gjunjët dhe nyjet.
Pesha normale e trupit është thelbësore për një trup dhe mendje të shëndetshme. Nëse doni të reduktoni peshën  e përgjithshme, kjo është zgjidhja e duhur për ju.

Përbërësit:
60 gram majdanoz
1 limon
300 ml ujë
Si përgatitet dhe përdoret:
Së pari shtrydhni limonin dhe hidheni lëngun në një tas. Më pas grini imët majdanozin. Hidheni te lëngu i limonit sëbashku me ujin. Përziejini mirë. Pijeni në mëngjes për 5 ditë. Më pas bëni 10 ditë pushim. Përsëriteni të gjithë procedurën nëse është e nevojshme.
Kjo pije nxit metabolizmin dhe procesin e djegies së dhjamit, siguron energji, vitamina dhe minerale si dhe eliminon toksinat e tepërta nga trupi juaj. Majdanozi vepron si një diuretik, që do të thotë se eliminon lëngjet e tepërta nga organizmi.
Powered by Blogger.