Maska për rritjen e flokëve që ka çmendur internetin dhe po e kërkojnë të gjithë: Ja sesi përgatitet

Maska për rritjen e flokëve që ka çmendur internetin dhe po e kërkojnë të gjithë: Ja sesi përgatitet

Kjo maskë me avokado dhe mjaltë është më e mirë për të rritur dhe ushqyer flokët. Pjesa më e mirë e saj është që nuk kërkon shumë kohë për t’u mbajtur pasi është përgatitur. Kombinimi i vlerave të secilit prej përbërësve të kësaj recete, e bën këtë maskë ideale dhe të preferuarën për të gjithë njerëzit, jo më kot është një prej më të kërkuarave në internet.

Përbërësit:
1 avokado;
2 lugë gjelle vaj bajamesh;
1 lugë gjelle mjaltë;
1 lugë gjelle uthull molle;
Si ta përgatisni:
Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe aplikojeni përzierjen në flokë. Lëreni të qëndrojë të paktën një orë. Më pas lajeni flokun normalisht si çdo herë tjetër.
Powered by Blogger.