SI TA QUAJ KËTË DASHURI/ Sham do që të vrasë Anxhalinë, do ja dalë mbanë? Ja ç’do ndodhë nesër.Info e plote!


•Akash ndodhet jashte shtepise Gupta.Ai perpiqet ti terheqe vemendjen Pajalit por ajo nuk e sheh.Akash mendon per planin e pare te Nk-së dhe hedh nje gur ne dritare por aksidentalisht qellon hallen.Ai fshehet ndersa halla nxehet.Pajal e qeteson duke i thene se ndoshta ka qene ndonje femije dhe mbyll dritaren e dhomes.

Akash mendon per planin e dyte te Nk-se dhe hedhe fishekzjarre.E gjith familja Gupta del jasht e habitur kur shohin fishekzjarret.Akash perpiqet serish ti terheqe vemjenden e Pajalit por ajo nuk e sheh.Ai hyn ne shtepi.Halla eshte me nerva dhe Pajal i thote se mund ta kete bere ndonje femije.Garima pyet per Kushin dhe Pajal i tregon qe shkoi te jape embelsira komshijeve per vitin e ri.Akash eshte i fshehur pas perdes dhe mundohet te preke shpatullen e Pajalit por prek Hallen! Halla veren se perdja nuk mbullon dritaren dhe shkon te rregulloje.Pajal vjen dhe sheh Akashin gati te zbulohet nga halla.Ajo ndihmon duke e fshehur poshte tavolines.Pajal shtiret se eshte e semure dhe halla shkon t'i beje nje çaj.Kur halla largohet Pajal pyet Akashin perse erdhi.Akash i tregon.

Halla vjen me çajin dhe Akash fshehet serish poshte tavolines.Ai kollitet dhe Pajal shtiret sikur ishe ajo.Pajal i jep çajin Akashit.Halla ulet per te pire çajin e saj dhe aksidentalisht shtyp me kembe doren e Akashit.Pajal e sheh kete dhe i thote halles te shkoje te flen.Halla largohet dhe Pajal 'mjekon' doren e Akashit.


Sham ka bere nje darke romantike dhe planifikon te vrase Anxhalin.Ai kercen me Anxhalin dhe nga pak po e afron tek pishina,pa e kuptuar ajo.Anxhali humbet ekuilibrin por e shpeton burri i Manorames.Sham aktron sikur kujdeset per Anxhalin.Pajal pyet Akashin se perse erdhi.Ai i tregon se ka nje surprize per te dhe i thote qe te dalin por Pajal refuzon sepse ka frik se do i shohin Kushi me Hallen.Akash kembengul duke i thene se ai sakrifikoi shum.Pajal pranon te dalin.

Por Akash nuk mund te ngrihet nga karrigja pasi halla e ka bere me ngjitese.Akash telefonon Arnavin per ndihme.Na fillim ai refuzon pasi kujton se ishte plani i Kushit dhe si gjithmone planet e saj jan idiote.  Por ata i thone se Kushi nuk ndodhet ne shtepi.Ai pranon dhe Akash i thote te marr edhe nje pale pantellona.Nderkoh Nk vendos ne krevat jastek qe te duket se eshte duke fjetur dhe shkon qe te takoje Kushin ne shtepine e saj.

Pajal mirepret Arnavin dhe Akash i shpjegon qe Kushi nuk eshte ne shtepi.Arnav kenaqet qe ajo nuk eshte aty.Arnav perpiqet te terheqe karrigen me force por deshtojne.Ai thote se ta provojne prape por Pajal thote jo sepse do çohet halla me gjith kete zhurme.Arnav me ne fund e shpeton dhe i kerkojne Pajalit pantellonat e Shashit pasi ai harroi ti sjelle.Pastaj Arnav i le vetem qe ato te bisedojne.

Arnav kupton qe ka harruar telefonin e tij ne dhomen e Pajalit dhe hyn brenda fshehtas.Kushi kthehet dhe shikon e habitur deren e shtepise e cila eshte e hapur.Ajo hyn ne dhomen e saj dhe i thote Pajalit te zgjohet pasi eshte mesnate.

Kushi fillon duke numeruar (10,9,8,7...)me sy mbyllur per vitin e ri,ndersa Arnav shkon te marre telefonin i cili ndodhet afer Kushit.Kushi hap syte duke henger nje xhalebi dhe kthehet mbrapa te uroje vitin e ri motres.Kushi shokohet kur sheh perballe Arnavin ne mesnate.Te dy shohin njeri tjetrin. 

JU LUTEM KLIKONI MBI REKLAMA QE TE KEMI SA ME SHUME INFO RRETH SERIALIT  NE VAZHDIM 

SHIKO KANALET SHQIPTARE FALAS ME INTERNET KLIKO LINK ---> WWW.ALBTVHD.COM
Powered by Blogger.