Kushi ndez atmosferën në festën e Arnav, ai e ofendon; Ja ç’do ndodhë nesër • Neser do te ndiqni:
  Episodi fillon me Khushin e cila hyn ne party.Arnav e shikon ate dhe havitet.Khushit nuk ja ndjen per te,ajo mezi mban te qeshuren.Nk prezanton Khushin si te ftuaren e tij.Khushi eshte duke qeshur me Nk i cili eshte mbrapa Arnavit,ndersa Arnav kujton se ajo po flet ne te,me pas ai shtanget kur Khushi shkon te Nk.
  Khushi ia kthen qe ajo nuk e ka harruar prishje e fejeses se saj.
  Nk po pyet Khushin se cfare ndodhi me te,mos i tha Arnavi ndonje gje qe e lendoi.
  Diten tjeter,Anxhali perpiqet te binde mamin qe te kerceje, por ajo nuk pranon.Nk dhe Anxhali po shikojne per kenge, kur zilja bjen,Khushi dhe Pajal kane ardhur.
  Anxhali u tregon te gjitheve historine e koreografit dhe thote qe eshte shume e rrepte.Koreografja vjen dhe Anxhali prezanton Pajalin dhe Khushin tek ajo. •  Ajo thote qe party nuk e zbavit ate, sepse sa here takohen, ajo duhet te degjoje disa tallje, sepse ai sdi te flase sic duhet ,ose ska mesuar.Ajo nuk mund ta harrojë prishjen e fejeses.

 • Anxhali u tregon

 • Arnav eshte i nxehur sepse Khushi i thote se ai nuk e ftoi ate por Nk e beri.Dikush telefonon Arnavin dhe ai iken.Khushi pyet Nk nese ai i tha

 •  Ishte tronditje për familjen e saj. Ajo e beri këtë për motrën e saj,Pajal ka derdhur shumë lot, dhe ajo ajo mund te beje cdo gje për buzëqeshjen e saj. Ajo i thote qe ti nuk mund ta kuptosh kete,sepse e ke mendjen vetem te parate.Ti nuk mund ta kuptosh se si eshte te thyhet nje buzeqeshje.

 •  Nk vjen dhe thote qe Akash u largua me Pajalin dhe se ai mund ta dergoje Khushin ne shtepi,Khushi nuk pranon.Arnav thote qe është shumë vonë, ai do ta coje ate ne shtepi, ajo e falenderon dhe refuzon në mënyrë të pandjeshme.

 • Me pas Khushi largohet dhe kerkon Pajalin por Nk i thote qe Pajali u largua me Akashin.


 • Nk i thote Khushit qe ta coje ne shtepi, por ajo refuzon.Arnav i thote perseri qe eshte shume vone dhe nuk mund te shkoje vetem.Nk perpiqet ta ndaloje Khushin por ajo thote qe nuk do qe te shkoje me Arnavin.Ai i thote Khushit te ndaloje por ajo i thote qe do te gjeje nje tricikel.Khushi largohet, por Nk thote pse ajo po sillet keshtu dhe shkon pas saj.Tek shtepia Raizada Nani dhe Anxhali po flasin.Anxhali i tregon Nanit qe Khushi e prishi fejesen e saj.Nani eshte e shokuar.Arnav shqetesohet pasi Nk nuk ja hap telefonin dhe shikon nga dera mos ai po vjen.

 • Ajo i thote po ndodhi dicka por ajo nuk do e lejoje, por ajo nuk do ta lejoje ate qe kjo gje te ndikoje ne gjendjen e saj.Nk i rikujton asaj dhe Pajalit qe te vijne neser heret sepse koreografja do te vije.Nk arrin ne shtepi dhe Arnav eshte i nxehur me te dhe i thote se pse nuk i pergjigjesh telefonatave te mia?!Nk thote qe e kishte lene telefonin me dridhje sepse sdonte qe askush ta shqetesonte.Arnav zemerohet me shume kur ai i referohet Khushit si i dashuri i saj dhe i thote qe here tjeter ben mire ta hape telefonin.

 • Koreografja po tregon nje histori dhe ajo perfundon duke hedhur nje krahe ne qafe te Arnavit dhe nje krahe ne qafe te Khushit.Ajo u thote atyre se ato do kercejne se bashku.Arnav thote qe ai nuk do te kerceje.Khushi dhe Arnav veshtrojne njeri tjetrin dhe koreografja thote Po ky eshte ai veshtrimi qe dua.

 • Arnav thote qe ai nuk do te kerceje me Khushin dhe Khushi ndihet disi e ofenduar. kamarierit,dhe thote se te gjitha gjerat per festen ndodhen ne makine.Ata shkojne per ti marr ndersa Arnav po i shikon.Arnav po iken kur kamarieri vjen,ai eshte shume i nxehur me te.Arnav vjen,Khushi ne menyre qe Arnav mos ti shihi gjerat per festen ja jep kutine Nk dhe shkon te mbaje Arnavin me muhabet.


 • Arnav eshte gati te nxjerre zemerimin e tij,kur Khushi shikon qe Nk e ka larguar kutine ajo i thote qe nuk ka kohe.Nje djale po ngacmon Khushin aty vje Nk dhe i thote qe ajo eshte shoqeruesja e tij.Khushi nxjerr embelsirat dhe pijen dhe i thote kamarierit te qendrojne larg gurvenatorit (Arnavit).Kecimtaret e Arnavit performoje nje kercim klasik, dhe te ftuarir jane shume te merzitur.Kamarieri vjen dhe shperndan lasin (leng indian) e Khushit,te ftuarit e pelqejne ate.)Te ftuarit duan me shume lasi dhe Khushi eshte shume e lumtur.

 • Arnav habitet per pijet dhe merr nje e provon dhe ai pyet kamarierin se ku i mori ato.Khushi shperndan edhe xhalebit,me pas Khushi thote qe do te performoje dicka per motren e saj.Khushi dhe Nk performojne nje kercim mjaft te bukur i cili pelqehet goxha nga publiku.Akash dhe Pajal e pelqejne performancen nga ana tjeter Arnav eshte i nevrikosur.Arnav mendon se ku i mesoi Khushi ato levizje?! Te gjithe e urojne Khushin per performancen e saj.

 • Khushi falenderon Nk.Khushi i thote Arnavit se perpara ai ti thote faleminderit,ajo do i thote atij qe eshte i mirepritur sepse ajo e di qe Arnavi do ta falenderoje ate.Pajal ka ftohte dhe Akash i jep asaj xhaketen e tij.Arnav i jep Nk disa kupona dhe i thote tja coje ato Akashit.Edhe Khushi dëshiron të shkojë,por Arnav e ndalon.Arnav i thote qe ti sot po zbaviteshe nderkohe qe para nje jave tu prish fejesa.
Powered by Blogger.