Pija që rregullon nivelin e pH në trupin tuaj

Pija që rregullon nivelin e pH në trupin tuaj

Kjo pije është shumë e pasur me përbërës që do t’ju ndihmojnë që të mbani në kontroll nivelin e pH në trupin tuaj, çka është thelbësore për një shëndet të mirë. Mbajtja e trupit tuaj në një gjendje alkaline është një nga çelësat kryesor për parandalimin e shumë sëmundjeve kronike dhe mirëqënien e shëndetit të përgjithshëm. Disa ekspertë të shëndetit mendojnë se është shumë e vështirë për zhvillimin e kancerit kur trupi është në gjendje alkaline, megjithëse kjo teori ende nuk është përfundimtare. Ndërkohë le t’i hedhim një sy recetës tonë!
Përbërësit: 
Lëngu i 5 gotave me shalqi;
2 lugë gjelle me mjaltë;
Gjysmë filxhani me uthull molle;
Përgatitja:
Përzieni bashkë të gjithë përbërësit dhe pija juaj është gati. Mund ta lini të qëndrojë në frigorifer përpara se ta konsumoni, për të pasur edhe më shumë shije. Ju bëftë mirë!
Powered by Blogger.