Ish-banorja e Big Brother është motra e Albano Bogdos dhe s'e keni ditur!!

Albano Bogdo është një nga aktorët më simpatike e të dashur për publikun shqiptar, megjithatë në familje ai nuk është i vetmi i famshëm.
Aktori i “Apartamenti 2 XL” ka një motër që e ka njohur famën përpara tij. Ajo quhet Klaudia dhe ndonëse tashmë ka preferuar të qëndrojë në hije e larg syrit mediatik, disa vite më parë ka qenë nën vëzhgimin e kamerave 24 orë, për tre muaj me radhë.
Klaudia ka marrë pjesë në edicionin e katërt të “Big Brother Albania” dhe ka qenë një nga karakteret më të komentuar.
 
E këndshme dhe me një trup joshës, bukuroshja tërhoqi jo pak vëmendjen e konkurrentëve e audiencës. E në fakt, Klaudia e kishte tentuar famën që në adoleshencë.
 
Në moshën 17-vjeçare ajo ishte shpallur “Miss Saranda 2006”, ndërsa tre vjet më vonë u shfaq në filmin kosovar “Një zemër, dy jetë”, ku luante rolin e Luanës./xing

Powered by Blogger.