Historia e burrit që mposhti diabetin dhe humbi 11 kg për 25 ditë: Ja sekreti i tij!

Kjo është një histori e vërtetë e një burri, i cili ishte diagnostifikuar vite më parë me diabet. Deri më tani ai kishte përdorur vetëm pilula dhe medikamente të tjera të rekomanduara nga mjeku. Por në një moment ai zgjodhi të hante vetëm perime dhe fruta, duke qenë se kishte shumë etje.
Ai ka rrëfyer se diagnostifikimi me diabet ka qenë një surprizë për atë disa vite më parë, kur niveli i tij i sheqerit kishte shkuar 29. Kohë më vonë ai pati sërish përkeqësime dhe rritje të nivelit të sheqerit në gjak, çka do të thoshte më shumë kujdes dhe pilula njëkohësisht.
Por jeta e tij ndryshoi një natë, teksa ishte duke parë në televizor emisionin “The Edge of Show”, ku i ftuar ishte mjeku i njohur, John Zirdum, i cili tregoi sesi kishte jetuar me ushqime jo kalorike dhe sheqerna për 12 vite. I inspiruar nga historia e mjekut të njohur, ai vendosi të bënte të njëjtën gjë, duke u kthyer në vegan.
Vetëm pas një jave, ai ia doli që të kontrollonte dëshirën e tij për ushqim dhe të rregullonte nivelin e sheqerit në gjak. Madje, ai humbi 11 kilogramë për 25 ditë. Sot ai është mjaft i shëndetshëm dhe e ka mposhtur diabetin.
Ne do të ndajmë sot me ju një prej recetave të tij të preferuara dhe të përdorura më së shumti gjatë kësaj faze.
Përbërësit:
5 kiwi;
2 mollë;
Pak lakër;
2 banane;
Gjysmë litri ujë;
Përgatitja:
Hidhini të gjithë përbërësit në një blender dhe pija juaj është gati. Konsumojeni gjysëm litri në mëngjes dhe pjesën tjetër gjatë ditës
Powered by Blogger.