Dieta e Kim Kardashian, ja si i humbi 15 kg pas lindjes me këtë menu të thjeshtë

Dieta e Kim Kardashian, ja si i humbi 15 kg pas lindjes me këtë menu të thjeshtë

Të gjithë flasin për të disa e shajnë të tjerë e adhurojnë... por ajo mbetet personazhi më i kërkuar i momentit në të gjithë botën.
Kim Kardashian njihet për format e saj që e bëjnë të dallohet në të gjithë Hollywood-in.
Pas lindjes Kim iu nënshtrua kësaj diete dhe arriti të humbas 15 kilogramë duke iu rikthyer në këtë mënyrë formave të saj.

Dita e parë
Kafjalli: Omëletë me mish të tymosur gjel deti
120 ml jogurt grek me 1/3 e filxhanit boronica
Zamra: Kek me çokollatë të zezë dhe drithëra nga programi i Atkinsit
Dreka: Mish i pulës i pjekur në skarë me spinaq dhe me salcë nga djathi feta
Zamra: 1 karotë e madhësisë mesatare dhe 4 lugë humus
Darka: Shojzë me limon dhe sherbelë dhe bizele të ziera në avull
Gjithsej kalori 1.504
Dita e dytë
Kafjalli: Simite me mish pule dhe luledielli salcë dhe djathë
Zamra: Një gjysmë molle e madhësisë mesatare
60 gramë djathë të pastër
Dreka: Burger me mish gjeldeti me ajolie, domate, tranguj dhe qepë
Zamra: Çokollatë karamele e Atkinsit
Darka: Mish pule të pjekur me rozmarinë dhe limon bashkë me shpargull skare
1/3 e filxhanit oriz integral
Dita e tretë
Kafjalli: Vezë syze, speca të gjelbër të pjekur
1/8 e pjeprit
Zamra: Vanilje frape
Dreka: Brumë nga kungulleshkat me suxhuk nga mishi i pulës
Zamra: Çokollatë e Atkinsit me vanilje, pemë dhe drithëra
Darka: Mish zogu i pjekur në skarë me lulelakër, makarona dhe djathë.
Powered by Blogger.